Zábery z pohrebu legendy si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Keď sa vdova po Rossim Federica Cappellettiová vrátila z pohrebu do domu v Toskánsku neverila vlastným očiam. Izby boli rozhádzané a neskôr sa zistilo, že zmizli hodinky po Papolovi a aj finančná hotovosť. Federica všetko nahlásila polícii a  prebieha vyšetrovanie. Rossi a jeho rodina žili na statku v Poggio Cennina s výhľadom na údolie Val d’Ambra juhovýchodne od Florencie. Bývalý futbalista sa až do smrti staral o spoločnosť zameranú na ekologické poľnohospodárstvo.

Jeho smrť vyvolala v Taliansku veľký smútok, keďže Rossi bol považovaný za jedného z najlepších útočníkov všetkých čias. V najcennejšom drese strelil 20 gólov v 48 zápasoch, z toho šesť pri titule na majstrovstvách sveta 1982. Na klubovej úrovni zas strieľal góly za Vicenzu a Juventus Turín a získal dva tituly.

Práve Vicenza bola miesto, kde sa si superkonaniérom navždy v sobotu rozlúčili. Truhlu z katedrály Santa Maria Annunciata niesli jeho bývalý spoluhráči z roku 1982 Marco Tardelli, Giancarlo Antognoni, Antonio Cabrini a Fulvio Collovati. „Stratil som nielen spoluhráča, ale aj priateľa a brata. Spoločne sme bojovali, vyhrávali a aj prehrávali, ale vždy sme dali hlavy hore. Boli sme jeden tím. Nikdy som nepomyslel na to, že by mohol odísť tak skoro,“ povedal po pohrebe Cabrini.

Pred samotným pohrebom bola truhla s pozostatkami Rossiho vystavená na štadióne Romea Mentiho vo Vicenze, kde mu tisícky ľudí nosili kvety a vzdávali úctu. Futbalisti v Taliansku na znak smútku mali počas zápasov na rukách čierne pásky a pred výkopom držali minútu ticha.

Zábery z pohrebu legendy si pozrite vo FOTOGALÉRII!