EXKLUZÍVNE zábery Hamiltonovho bývania v Monaku si pozrite v GALÉRII

Hoci má Hamilton rozsiahle portfólio nehnuteľností po celom svete, najlepšie sa cíti v malom kráľovskom kniežatstve na francúzskej riviére. Do Monaka sa presťahoval v roku 2012 zo Švajčiarska. „Budem mať viac príležitostí na socializáciu, pretože tu žije aj mnoho ďalších jazdcov formuly 1,“ povedal vtedy 27-ročný britský pilot, ktorého k zmene adresy nabádali aj makléri. „Pre niekoho, kto má potenciálne bohatstvo, sú výhody presťahovania sa sem zrejmé. Nebude platiť žiadnu daň z príjmu a bude mať bezpečné útočisko, kde bude obklopený multimilionármi a nebude mať problémy s paparazzmi,“ povedal jeden z nich.

Štamgasti krčmičiek v tejto luxusnej štvrti sa nestarali o príchod ďalšej celebrity. „Je to jedno z mála miest na svete, kde sa môže niekto ako Lewis Hamilton prechádzať bez obmedzení. V priebehu minulých rokov sme tu mali Michaela Schumachera, Davida Coultharda, Bjorna Borga či Luciana Pavarottiho, takže nikto nebude zazerať, ak sa Hamilton zatúla k baru a objedná si pivo,“ povedal v tom čase jeden z domácich.

Zábermi zo svojho bytu v Monte Carle sa pochváli fanúšikom len sporadicky, no portál Šport24.sk podľa jedného z nich identifikoval, kde po uplynulom víkende už 99-násobný víťaz pretekov F1 trávi najväčšiu časť roka. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že ide o klasický byt vo výškovej budove, akých sú v Monaku tisícky, podľa našich informácii si v ňom Hamilton užíva bohapustý luxus. Súčasťou dvojpodlažného apartmánu s rozlohou 600 metrov štvorcových sú napríklad štyri spálne, rovnaký počet kúpeľní, parná miestnosť či slnečná terasa s výhľadom na Stredozemné more. V čase, keď ho kúpil, bola jeho hodnota 15 miliónov eur, ale dnes je už ďaleko vyššia.

Zaujímavosťou je, že zhruba 500 metrov od neho je dom, v ktorom má byt slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý si zaobstaral po odlúčení od manželky Kataríny. Tá pre zmenu stále býva na starej adrese na Avenue des Papaplins v ďalšej luxusnej štvrti Fontvieille, no v čase našej návštevy Monte Carla bola podľa našich informácii doma na Orave.

EXKLUZÍVNE zábery Hamiltonovho bývania v Monaku si pozrite v GALÉRII