Shiffrinová má za sebou náročnú sezónu, v ktorej sa dávala dokopy z tragickej smrtci otca Jeffa. Američanka sa do starej formy dostávala postupne a vynechala aj niekoľko pretekov. V istej fáze to už ale bola na svahu stará dobrá Mikaela, ako ju poznajú priaznivci alpského lyžovania. V náročných chvíľach pomohli Shiffrinovej aj jej rivalky, za čo sa im teraz poďakovala. 

„Dnes je Deň víťazstva láskavosti. Táto sezóna bola plná neznámeho a nových výziev, ale prejavy súcitu od mojich kolegýň a rivaliek to celé o niečo uľahčili. Po obrovskom slalome v Courcheveli som práve tento pocit zažila od mojich súperiek. Keď vám rivali pomôžu vstať ako priatelia, vtedy viete, že ide o niečo špeciálne. Ďakujem, Federica Brignoneová a Tessa Worleyová za to, že ste so mnou súcitili pri jednom z najemotívnejších momentov v mojom živote,“ vyznala sa Shiffrinová zo svojich pocitov.

Aj Shiffrinová však dokáže niekedy prestreliť a už neraz sa v zákulisí hovorilo o akejsi vojne medzi ňou a našou Petrou Vlhovou. Hoci sa obe lyžiarky na svahu a v cieli tvária milo a športovo si zagratulujú, keď sa vypnú kamery, je to už o niečom inom. Presvedčiť sa o tom mohli aj slovenskí priaznivci v tejto sezóne v Jasnej, keď Vlhová vyhrala obrovský slalom a Shiffrinová sa po svojej jazde v druhom kole posťažovala na organizátorov, že zámerne dlho opravovali pokazenú bránku, aby ju vyviedli z koncentrácie. V tomto prípade Mikaela veľa láskavosti a súcitu neprejavila. 

„Keď Petra prišla do cieľa, počula som, ako sa všetci dole tešia, povzbudzujú ju. A zrazu bola trať uzavretá, lebo bolo treba opraviť bránku. A trvalo päť minút, kým ju opravili. Za bežných okolností to trvá tridsať sekúnd. Takéto situácie sa stávajú a musím ich zvládať, zablokovať hnev, ktorý som začala cítiť. Sústredíte svoju energiu na chvíľu, keď máte vyštartovať. Stáva sa, že niekto spadne. Ale myslím, že dnes to bolo očividne nespravodlivé a to ma nahnevalo,“ penila Shiffrinová v Jasnej a dodala, že Vlhová takúto pomoc na víťazstvo nepotrebuje. S týmto sa však americká lyžiarka na sociálnych sieťach radšej nepochválila.