Rodáčka z Rijeky má 24 rokov a doteraz ste o nej v pretekoch Svetového pohára skoro nepočuli. A niet sa čo čudovať. Od roku 2015 absolvovala medzi elitou 22 pretekov v slalome, no dokončila ich iba sedem. Jej najlepším umiestnením počas šiestich rokov bolo 18. miesto z minuloročného podujatia v Levi. 

Jej nevydarené vystúpenia spôsobili, že v sobotňajšom slalome v Levi išla na trať až s vysokým číslom 50. Po 1. kole patrila Popovičovej 26. pozícia, keď sa iba so šťastím prebojovala do toho druhého. No v ňom sa dokázala zlepšiť o osem miest a napokon obsadila konečné 18. miesto. Vyrovnala tak svoje slalomárske maximum z Levi 2020.

Vďaka umiestneniu zo soboty sa už na štart nedeľného slalomu postavila s číslom 30. A výhodu ešte nie úplne zničenej trate využila na ďalšie zlepšenie. Po 1. kole druhého slalomu v Levi jej patrí 14. miesto so stratou 1,46 s na Petru Vlhovú. Pozíciu Slovenky dnes a ani v najbližších pretekoch ešte Popovičová s istotou neohrozí. No pri jej progrese je otázkou času, kedy zaklope na dvere elitnej desiatky.