Lausanne 16. októbra (TASR) - Americká lyžiarska hviezda Mikaela Shiffrinová priznala, že na nadchádzajúcu zimnú olympiádu v Pekingu hľadí trochu s úzkosťou.

"Dúfate, že pôjdete na olympiádu, je to skvelá udalosť, vrchol kariéry a bude to skvelé. A pritom je tá myšlienka nepríjemná," uviedla Shiffrinová, najväčšia konkurentka našej Petry Vlhovej na lyžiarskych svahoch. 

Trojnásobná celková víťazka Svetového pohára (2017, 2018, 2019) sa v minulej sezóne zamerala hlavne na technické disciplíny slalom a obrovský slalom. V novej, ktorá odštartuje už o týždeň v rakúskom Söldene, by chcela víťaziť aj v tých rýchlostných. "V ideálnom prípade pôjdem podobný program, aký som mal pred predchádzajúcou sezónou, no uvidíme, ako to pôjde," citovala ju agentúra AFP.

Podľa Shiffrinovej sú hlavné úskalia hier ázijské dejisko, čínske koronavírusové opatrenia a nepredvídateľné počasie. "Hneď ako pristaneme, čaká nás jetlag. Potom je to jeden deň preteky, druhý tréning, preteky, tréning, preteky, potom dva dni tréningu, znova preteky, dva dni tréning a ďalšie preteky." Američanka tvrdí, že počas hier nie je veľa času na regeneráciu a oddych a v Pekingu je nepredvídateľné počasie. "Pocit tlaku je extrémne nepríjemný," dodala.