Magoni sa po minulých úspechoch s Tinou Mazeovou vrátil do Slovinska. Viesť bude pretekársky štvorlístok v zložení Tina Robniková, Ana Buciková, Meta Hrovatova a Andrea Slokarová. Vysoké ambície, ktoré sa mu takmer do bodky podarilo naplniť s Petrou Vlhovou si priniesol aj do nového pôsobiska.

V prvých rozhovoroch so slovinskymi médiami odhalil že rozchod s Vlhovou, s ktorou spolupracoval päť rokov a mal ešte rok platný kontrakt, nebol priateľský. Dodnes nevie, prečo sa musel porúčať z Vlhovej tímu. „Neviem, úprimne neviem. Bol som z toho prekvapený. Viem len to, že dôvod nebol v preslávenom rozhovore, pretože veľa z toho, čo sa v ňom písalo, nebolo vysvetlené. Po zisku veľkého krištáľového glóbusu som prišiel do Jasnej, kde Petra testovala lyže. Na tretí deň sme mali veľké stretnutie. Petra mi vtedy oznámila ukončenie spolupráce. Prekvapilo ma to. Zaslúžil by som si ísť s ňou na olympiádu. Päť rokov som tvrdo pracoval, ale som profesionál. Akceptoval som to a akceptujem to aj naďalej,“ povedal pre SiolNET. 57-ročný tréner.

Počas práce pri Vlhovej sa hovorilo, že Slovenka by mohla byť jeho poslednou zverenkyňou v kariére. Nakoniec dôchodok odložil. „Keď vyhráte veľký krištáľový glóbus a ste bez zmluvy, tak je logické, že sa o vás začnú mnohí zaujímať. Mal som veľa telefonátov a nielen z Talianska alebo Švajčiarska. Ponuky boli silné. Rozhodol som sa však pre Slovinsko, sedí mi mentalita a verím, že je to pre mňa to najlepšie možné riešenie,“ zakončil Magoni.