O necelé dva týždne sa v rakúskom Söldene naplno rozbehne nová sezóna. Ako sa cítite pár dní pred jej štartom?

- Už dnes (v pondelok, pozn. red.) sa presúvame do Rakúska, kde zotrváme do tohtosezónnej ouvertúry Svetového pohára. Mám za sebou kvalitnú prípravu, cítim sa vynikajúco, no ako na tom naozaj som, ukážu až samotné preteky. Každopádne, na súťažný kolotoč sa veľmi teším, sama som zvedavá, ako to celé vypáli.

EXKLUZÍVNE zábery Petry Vlhovej len krátko pred odchodom do rakúska, si pozrite v GALÉRII

Po uplynulej sezóne, ktorú ste zavŕšili ziskom veľkého glóbusu, ste zmenili trénera. Talianskeho kouča Livia Magoniho vystriedal švajčiarsky odborník Mauro Pini. Ako tento krok hodnotíte po príprave?

- Bola iná v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, zamerali sme sa viac na kvalitu ako kvantitu. V globále však nerada porovnávam, takže aj teraz sa tomu vyhnem. Každý človek je iný. Isté však je, že rozhodnutie zmeniť trénera neľutujem, práve naopak. Som maximálne spokojná. Na druhej strane chápem, že verejnosť táto téma neustále zaujíma, a preto prezradím, že v novembri vyjde moja autobiografia, kde sa ľudia všetko podrobnejšie dozvedia a budú môcť nahliadnuť aj do môjho osobného života.

Do sezóny vstúpite v pozícii najlepšia lyžiarky uplynulého ročníka. Ste pripravená na to, že budete po neustálym drobnohľadom konkurencie?

- Som si toho vedomá, bude to pre mňa niečo nové. Budem sa však snažiť byť pokojná a sústrediť sa len sama na seba. Nechcem riešiť, že všetky oči budú na mne a to, že každého bude zaujímať, či dokážem víťaziť aj keď som zmenila trénera. Toto všetko musí ísť mimo mňa. Ja si pôjdem svoje a urobím maximu pre to, aby som bola úspešná.

Na aké disciplíny ste sa v príprave zamerali?

- Predovšetkým na na technické, a teda slalom s obrovským slalomom, no zakomponovali sme do nej aj nejaké super-G či zjazdy.

V uplynulej sezóne ste ako jediná nevynechali žiadne preteky. Zopakuje sa rovnaký scenár aj počas tej nadchádzajúcej?

- Budeme to riešiť za pochodu v dostatočnom predstihu, no určite nepôjdem všetky preteky ako naposledy. Výber bude závisieť najmä od logistiky, zdravotného stavu a to, ako sa budem sama cítiť.