Vlhová, ale aj viaceré osobnosti zo sveta lyžovania pri rozhovoroch a analýzach charakterizovali Magoniho ako prísneho trénera. „Magoni chcel stále diktovať, a to bolo pre Petru pravdepodobne ťažké,“ analyzoval pokazený vzťah Vlhovej s bývalým trénerom tréner Pavel Šťastný pre Šport24.sk. Magoni má povesť prísneho a precízneho trénera, podľa Šťastného to v poslednej sezóne s túžbou získať s Vlhovou veľký krištáľový glóbus preháňal a išiel za hranicu.

Hviezdnu lyžiarku tento vzťah podľa slov z jej vlastnej knihy ničil, nečudo, že pokojnejší Pini je pre ňu vítaná zmena. „Nechcem to porovnávať, či je to v súčasnosti lepšie alebo horšie ako v minulosti. Poviem len to, že je to úplne iné. Som takto oveľa šťastnejšia a pomohlo mi to,“ hovorila Vlhová pred víkendom v Levi. Aj samotná lyžiarka priznala, že porovnáva bývalého trénera so súčasným. „Poviem si vtedy chvalabohu, takže porovnávam len v pozitívnom. Mám skvelý tím, veľa sa smejem,“ priznala.

Pini je úplne iný typ ako Magoni. „Nešije to s ním tak ako s Liviom. Z jeho prejavu je vidieť koncentrácia, ktorá hraničí až s nepokojom. Mauro je pokojnejšia sila, ale dokáže si dupnúť,“ povedala pre denník SME česká lyžiarska expertka Eva Kurfürstová.

O tom, že je atmosféra v tíme uvoľnenejšia, svedčia zábery z Levi. Samozrejme, veľkú úlohu v tom určite zohráva aj fakt, že Vlhová už má v zbierke jeden veľký krištáľový glóbus a môže lyžovať uvoľnenejšie. Pini ukázal, že je aj veľký šoumen. Po víťazstvách Vlhovej pridal na sociálnu sieť zábery z Levi. Jedna z nich je usmiata momentka s Vlhovou, na ďalšej sa švajčiarsky tréner odfotil na svahu s grimasou a vyplazeným jazykom.

Strachová: Zmena Vlhovej prospela

K dlhodobo medializovanej výmene trénera sa vyjadrila aj bývalá česká lyžiarka Šárka Strachová. „Stále je to o pohode v tíme a Petra ju zrejme s Liviom nemala. Už spolu boli dosť dlho. A aj keď dosiahli skvelé výsledky, po štyroch rokoch je vždy dobré tím nejako osviežiť a obmeniť. Inak sa môže stať, že sa jeho členovia zacyklia. Nové myšlienky a pohľady vnášajú do tréningu novú energiu. Niektoré veci sa nedajú robiť desať rokov rovnako,“ povedala na webe idnes.cz.