Khabib dal profesionálnym ringom zbohom pred mesiacom, keď po tretíkrát obhájil opasok UFC v ľahkej váhe. Víťazstvom nad Justinom Gaetjeom uzatvoril svoju bilanciu na 29 výhier a nula prehier. „Boh mi dal všetko. Toto bol môj posledný zápas a bez otca sa už nevrátim. Tri dni pred zápasom som sa rozprával s mamou a sľúbil som jej, že toto je môj posledný zápas,“ povedal so slzami v očiach Nurmagomedov.

Zdá sa však, že dagestanský orol, ako Khabiba prezývajú, má celkom jasno, čo chce robiť s kopou voľného času na športovom dôchodku. Vrátil sa do dedinky Sildi, ktorá leží v kopcoch Dagestanu, kde ľudia žijú hlavne z poľnohospodárstva. Bojovník ich chce napodobniť. „Chcel by som si urobiť ekonomickú vysokú školu a celkovo mať viac času na vzdelanie v najbližších piatich rokoch. Kúpil som si ovce a venujem sa poľnohospodárstvu. Rád by som sa posunul aj v tom smere. Mám tiež býky a kravy,“ načrtol bývalý bojovník.

Nurmagomedov (vpravo) by sa rád posunul aj v poľnohospodárstve.
Nurmagomedov (vpravo) by sa rád posunul aj v poľnohospodárstve.
Zdroj: Twitter.com

Ak by sa z neho aj nestal kráľ dobytka, tak by sa mohol vydať ďalšou zaujímavou cestou. Nurmagomedov neskrýva svoj vrúcny vzťah s prezidentom Ruska Vladimirom Putinom, ktorý by mu pri vstupe do politiky rozprestrel červený koberec. „Rád by som sa podieľal na niečom, kde by som bol užitočný. Nemusí to byť práve veľká politika. V tejto chvíli môžem byť užitočný aj bez nej a to mi stačí,“ odkázal do Kremľa Khabib.

Khabib je priateľ s ruským prezidentom Putinom.
Khabib je priateľ s ruským prezidentom Putinom.
Zdroj: Twitter.com

Šéf bojovej organizácie UFC prisľúbil, že sa pokúsi presvedčiť Nurmagomeda na ďalší zápas a možnosť zaokrúhliť  počet víťazstiev na rovných 30. Nebude to ľahké. „Môžete bojovať aj do štyridsiatky, ale musíte mať cieľ. Mojim cieľom bolo dostať sa na vrchol a splnil som ho. Pre mňa už neexistuje konkurencia,“ vyhlásil bojovník, ktorý v detstve trénoval s medveďom a spával na železnej posteli.