Bol to súboj, na aké sme za posledné roky medzi Shiffrinovou a Vlhovou zvyknutí. Američanka útočila z piateho miesta a so stratou 43 stotín práve na vedú Slovenku. Zajazdila však najlepšie druhé kolo z celej tridsiatky lyžiarok. Dosiahla 47. víťazstvo v pretekoch jednej disciplíny a prekonala rekord legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka, ktorý zvíťazil 46-krát v obrovskom slalome. Shiffrinová má na Schladming má krásne spomienky, v roku 2013 tam získala prvý zo štyroch titulov majsterky sveta v slalome. „Pre nás je nesmierne privilégium štartovať na tejto ťažkej trati, ktorá je určená výhradne pre mužov. O to famóznejšie pre mňa je, že sa mi tu opäť podarilo zvíťaziť. V prvom kole som bojovala, v druhom kole som predviedla dobrú jazdu, s ktorou musím byť spokojná,“ povedala víťazka vo vysielaní Eurosportu. Rodáčka z Vailu posledné štyri pretekárky prežívala veľmi emotívne. Na líderskej stoličke sa triasla a bola poriadne nervózna. Všetko však prišlo, keď do cieľa došla Vlhová a svietilo pri jej mene manko 15 stotín. Shiffrinová sa v tej chvíli zrútila a na pomoc musela prísť aj Vlhová, pozrite si to vo FOTOGALÉRII!