TU si pozrite EXKLUZÍVNE ZÁBERY prekrásnej záhrady DOMINIKA HRBATÉHO!

Len málokto z jeho fanúšikov by povedal, že z niekdajšieho 12. hráča svetového rebríčka sa po skončení hráčskej kariéry stane záhradkár. „Mojej záhrade venujem všetok voľný čas, keď som doma. Som v nej doslova zahrabaný. Môjmu záhradníkovi, pánovi Ružovi sa snažím čo najviac pomáhať. Zároveň je to také moje hobby, nikde inde nechodím,“ prezradil Dominik Hrbatý exkluzívne pre náš portál.

Prácu s motykou v ruke berie legendárny slovenský tenista ako psychohygienu, ktorú by si raz za čas mal dopriať každý človek. „Keď potrebujem v hlave vypnúť a oddýchnuť si, celý deň som tu na pozemku. Stále niečo vymýšľam, kopem, strihám, čistím. Jednoducho pre mňa nie je pohodička sadnúť si na terasu, ale ísť po záhrade, pracovať a kochať sa tým, ako to vyzerá,“ zdôraznil.  

Hrbatý sa snaží tráviť vo svojom kráľovstve medzi kvetmi a stromami čo najviac času. Keď však prebieha sezóna, bokom musí ísť aj jeho obľúbené hobby. „Venujem jej naozaj veľa času. Závisí však na tom, koľko mám času kvôli tenisu. Keď tu mám zverenca, alebo trénujem, tak som takmer celý deň preč. Teraz, keď je korona a som doma, tak minimálne štyri dni strávim takmer celý deň v záhrade a bavím sa tu,“ vysvetľoval jeden z najlepších tenistov v histórii.

Lásku k záhradkárstvu našiel Hrbatý už v mladosti

K tejto mojej záľube som bol vedený odmalička. Môj dedo bol predseda záhradkárskeho združenia v Bratislave. Otec má tiež záhradu, takže celé leto sme trávili tam. Priznám sa však, že keď som bol malý, nemal som to veľmi rád, ale čím som bol starší, tak to dá sa povedať mám veľmi rád. Je to tak, že vekom sa menia priority.

Záhradu, ktorá sa rozhladá na rozlohe 50-árov si spravil okolo svojho luxusného domu na bratislavskej Kolibe, vytváral a dizajnoval dlhé roky. „Táto záhrada je pomerne mladá a má štyri roky. Práveže, čím je staršia, tým je krajšia. Musím však povedať, že aj keď je pomerne mladá, vyzerá podľa mňa veľmi dobre. Dúfam, že sa jej bude dariť,“ povedal odhodlane bývalý tenista, ktorý ukončil aktívnu kariéru v roku 2010.

Pre náš portál Hrbatý tiež odhalil, že zaobstarať si záhradu podobnú tej jeho stojí poriadny balík peňazí. „Je to časovo, ale finančne veľmi náročné hobby. Sú to tisíce eur, ktoré človek musí vynakladať, aby záhrada vyzerala dobre. Mám tu približne 1800 rastlín. Dva kamióny rastlín som sem dotiahol z Holandska,“ dodal exkluzívne pre Šport24.sk.

TU si pozrite EXKLUZÍVNE ZÁBERY prekrásnej záhrady DOMINIKA HRBATÉHO!