TU SI POZRITE KONTROVERZNÉ TETOVANIE STRIEBORNÉHO GOLFISTU SABBATINIHO

Istý Maroš S. na sociálnej sieti Facebook upozornil na záhadné tetovanie rodáka z Juhoafrickej republiky. Podľa neho ide o znak hnutia, ktoré podporuje rasizmus. „Kamaráti ma upozornili. Vie niekto, čo znamená symbol vytetovaný na ruke nášho medailistu Sabatiniho? V Juhoafrickej republike, odkiaľ pochádza, to myslím bol symbol nejakého hnutia podporujúceho rasizmus. Možno sa mýlim. Nechce sa ho, až opadne eufória, na to niekto opýtať ? Žeby novinári? Žeby politici, kým ho napríklad prijmú na hrade, v paláci, či dajú nejaký metál? Či krivdím niekomu,“ napísal Maroš.

Pod jeho príspevkom sa okamžite rozprúdila vášnivá debata, do ktorej sa zapojila aj Roryho šokovaná manželka Martina, ktorá akékoľvek spojenie s rasizmom rázne odmietla. „Tetovanie, ktoré má Rory, mám aj ja. Je to vlastne náš manželský sľub. Keď sme sa v októbri 2014 brali, tak sme si sľúbili lásku, smiech a vernosť. Tieto tri slová, ktoré v angličtine začína na L sú základom nášho manželského sľubu a preto sme si to obaja chceli dať zväčniť. Rory to pripravil pre nás ako prekvapenie s tým, že aby nám to vždy pripomínalo podstatu nášho vzťahu,“ vysvetlila tetovanie Martina Sabbatiniová pre Šport24.sk.

Zároveň odhalila, na ktorej časti tela má spoločné tetovanie s čerstvým strieborným medailistom z olympiády vytetované ona. „Mám to vytetované na takom polointímnom mieste, z čoho si ešte dokonca robím srandu, keďže je to pod ľavým prsníkom. Mám tam dokonca vytetovaný aj dátum našej svadby. Srandu si z toho robím preto, lebo keď to nebudem môcť čítať, budem potrebovať plastickú operáciu pŕs,“ povedala s úsmevom.

Málokto vie, že náš naturalizovaný golfista prekonal rakovinu kože. V roku 2010 dokonca kvôli tomu podstúpil operáciu. „Nemal rakovinu celej kože. Bol to lokálny nález. Vybrali mu časť kože pri ľavom uchu, vyčistili to a nahradili novou kožou. Preto nosil po operácii dosť dlhú dobu na turnajoch veľké klobúky na hlave. Nebolo to preto, aby bol zaujímavý. Od doktora mal predpísané, že niekoľko mesiacov musí byť maximálne chránený pred slnkom. Zvolil si klobúk a aj doteraz používa veľmi vysoký ochranný faktor,“ pokračovala manželka Sabbatiniho.  

Po stávke príde olympijské tetovanie

„Hrozí nám aj ďalšie tetovanie. Keď sme išli na olympiádu, tak sme sa stavili, že ak sa nám podarí uchmatnúť medailu, tak si dáme s Rorym a Rasťom Antalom vytetovať olympijské kruhy. Keďže máme medailu, tak si to pravdepodobne aj dáme,“ prezradila Martina Sabbatini.

Napriek tomu, že Rory podstúpil operáciu a mal problémy s kožou, ani to ho neodradilo od toho, aby si dal vytetovať na telo ďalšie symboly. Tetovania mal však už aj pred spomínanou operáciou. „S kožou nemajú tetovania nič spoločného a nijako to neovplyvnilo jeho zdravie. Mal ich predtým a dal si ďalšie aj po operácii. Na tele má vytetovaný budhistický strom, na predlaktí čínsky symbol draka, taktiež naše spoločné tetovanie a na boku má najnovšie veľkým svoje meno v čínštine,“ dodala pre náš portál Martina Sabbatiniová, za slobodna Štofániková.

TOTO MÁ BYŤ ÚDAJNE RASISTICKÉ TETOVANIE GOLFISTU SABBATINIHO