Vémola po zápase, už tradične otvorene, zaujal viacerými poznámkami. Tvrdil, že keby prehral, zrejme ukončí kariéru. Pred zápasom s Václavom Mikuláškom zase prehlásil, že keď ho nezdolá v 1. kole, MMA rukavice zavesí na klinec.

Terminátor, ako znie Vémolova prezývka, sa vrátil k bubline, v ktorej bol pred zápasom. Posťažoval sa, že v izbe mu chýbala mikrovlnná rúra. „Podarilo sa mi zohnať aspoň rýchlovarnú kanvicu, aby som mal aspoň nejaké teplé jedlo. Mal som so sebou skvelú zmes sacharidov a proteínov, to som si robil a bolo to super. Trochu mi to pripomínalo moje časy vo väzení, kde som si všetky jedlá varil v kanvici,“ vrátil sa Vémola k obdobiu z minulosti.

Do väzenia sa na niekoľko mesiacov dostal v roku 2016. „V kriminále som mal štyri rýchlovarné kanvice. Jednu na mäso, jednu na zeleninu, jednu na čaj a jednu na ryžu. Ono sa to vždy vypína, takže zapneš jednu, druhú, miešaš… Mohol by som urobiť „Varíme s Karlosom v rýchlovarných kanviciach.“ A bola by to pecka!“ spomínal Vémola s úsmevom.

Novinári sa ho nezabudli spýtať, ako sa dá vo väzení dostať k takému vybaveniu. „Keď ste mazáci a ste tam dlho, čo som ja, našťastie, nebol, po dvoch rokoch môžete mať rýchlovarnú kanvicu. Alebo chodíte ku starým vrahom, ktorí tam sú niekoľko rokov, a kúpite si u nich kanvicu. Kúpite si prvú, druhú, tretiu… A sľúbite im, že občas môžu prísť na čaj. Ja som mal štyri,“ dodal český bojovník.