Už koncom októbra Novotný vyhlásil, že Boráros je obrovský talent, ale jeho činnosť na sociálnych sieťach mu môže viac škodiť, ako pomáhať. „Gábor stojí na križovatke, z ktorej vedú len dve cesty. Buď sa začne správať ako profesionálny športovec so všetkým, čo k tomu patrí, a potom sa dostavia výsledky. Alebo bude ešte chvíľu instagramovou hviezdou a prisluhovačom všetkých možných dobrých aj zlých kamarátov a postupne tvoja hviezda bude klesať, až nakoniec zhasne,“ otvorene kritizoval jednu z najvýraznejších tvári Oktagonu Novotný na youtubovom kanáli Fight Club News.

Vo svojej relácii MMA Letem Světem Novotný pred pár dňami odpovedal na otázky fanúšikov a témou bol opäť aj Boráros, ktorého čaká 30. januára zápas proti Matúšovi Jurčákovi, ktorý môže výrazne ovplyvniť jeho ďalšie smerovanie kariéry.

„Všetci cítime, že Gábor stojí na okraji priepasti. Je prvá skutočná a veľká hviezda domácej scény, svojho času väčšia než Karlos Vémola alebo ktokoľvek iný. S Gáborom sa nedalo ani ísť len tak po obchodnom centre,“ spomína Novotný na to, ako rýchlo a vysoko vyletela hore Borárosova hviezda.

Bojovník však má problém s dlhodobou formou, víťazstvá strieda s prehrami. Dva zápasy po sebe vyhral na konci roka 2017 a na začiatku 2018. Boráros viaceré zápasy prehral smolne, proti Kaikovi Britovi a Tatovi Primerovi ukončilo zápas výrazné krvácanie. „Má problém s tržnými ranami, ale odmieta ísť na plastickú operáciu, aby k tomu tak ľahko nedochádzalo. Momentálne ho každý otvorí ako veko konzervy,“ pokračuje Novotný.

Promotér Oktagon MMA opäť skritizoval Borárosov prístup a to, ako sa prezentuje. „Mám obavy, že namiesto tréningov ho stále vidím v bazéne a že má okolo seba nesprávnych ľudí. Mám obavy o jeho kariéru a tým pádom aj o jeho život, mohlo by to mať totiž veľmi nepríjemný sklz. Bohužiaľ, nedokážem s tým urobiť nič viac. S Pavlom Nerudom sme tu pre Gábora, ale je to predsa jeho život.“

Novotný odhalil, že už v lete sa s Borárosom rozprával a snažil sa mu aj s ostatnými pomôcť. Bez výsledku. „Obávam sa, že tento rozhovor neviedol k tomu, aby sa venoval tréningu ako profesionál.“