Jágr majú v Česku dodnes mnohí za poloboha a kritika legendárneho útočníka je stále pre väčšinu z nich absolútne neprijateľná. Napriek tomu sa v poslednom čase hokejista občas ocitol pod paľbou kritiky napríklad za „bratríčkovanie“ s premiérom Andrejom Babišom či nekritickému poklonkovaniu komunistickej Číne.

A teraz dostal ďalšiu nečakanú facku od basketbalistu Tomáša Satoranského. Rozohrávač Chicaga Bulls, ktorý so slávnym klubom NBA podpísal pred sezónou trojročný konrakt za 10 miliónov dolárov ročne, sa do Jágra oprel v relácii Ranní klub na rádiu Expres. Satoranský dostal otázku, ktorý zo športovcov ho najviac sklamal a asi málokto čakal, že odpoveď bude o Jaromírovi Jágrovi. 

„Dúfam, že ma veľa ľudí nezačne nenávidieť, ale poviem to tak, ako to je. Sklamal ma Jaromír Jágr!“ prekvapil Satoranský svojou odpoveďou a zároveň aj uviedol, čo mu na nestarnúcej ikone vadí. „Všetci sme si ho idealizovali, že je to najväčší makač a potom ten človek urobí reklamu na elektronické bicykle. Je to zlé, proste u mňa s týmto skončil,“ dodal kriticky. 

Satoranský však ihneď uviedol, že svoje slová nemyslel v zlom. „Snáď nás Jarda nepočúva a nebude mi písať. Musím však povedať, že on toto naozaj nepotrebuje,“ zakončil svoju kritiku basketbalista. Jeho vyjadrenia sa ihneď stali stredobodom pozornosti a od mnohých dostal poriadne štipľavé odkazy. „Také správy som od svojich „priaznivcov“ už dlho nedostal,“ napísal Satoranský na Twitteri a bolo jasné, na čo naráža.