Prečo ste sa rozhodli stať jednou z tvárí kampane za očkovanie proti koronavírusu?

- Som presvedčený o tom, že je to cesta, ktorá nás môže dostať z tejto krízy, ktorá v podstate trvá už rok a že nám to môže pomôcť. Naozaj tomu verím a keď ma ministerstvo oslovilo, tak som si povedal, že prečo nie, ak to môže pomôcť na propagáciu cesty k slobode alebo víťazstvu, ako znie samotná myšlienka. Celá kampaň sa mi zdá ako nenásilná, že nechce nikoho presviedčať nasilu, ale je naozaj skôr osvetou a osobnými postojmi ďalších ľudí.

Očkovanie je téma, ktorá rozdeľuje spoločnosť. Nebojíte sa negatívnych reakcií niektorých fanúšikov?

- Je to téma, v ktorej nevyhoviete všetkým. Keby ste povedali, že ste proti, tak ďalšia polovica vás zhejtuje, no na druhej strane je to téma, pred ktorou netreba strkať hlavu do piesku. Bolo by najkomfortnejšie sa tomu vyhnúť a nechať to tak, ale keď môžem prispieť k niečomu, čomu verím, tak prečo nie.

Tušíte, kedy by ste mohli dostať vakcínu? Keďže olympiáda sa blíži a práve možno to môže byť podmienkou účasti.

- Bol by som najradšej, keby to bolo čo najskôr, pretože nás čakajú sústredenia a súťaže a každé takéto cestovanie je formou rizika. Aj preto by som bol rád, keby som dostal vakcínu čím skôr. Momentálne však nemám žiadne informácie a určite pri mne nehrozí nejaká protekcia len za to, že som tvárou kampane alebo by som si dával nejaké podmienky. Keď však dostanú vakcínu tí najrizikovejší, tak som pripravený a verím, že nám vyjdú v ústrety.