Súboj o bronzovú medailu na podujatí pod piatimi kruhmi medzi svetovou jednotkou Novakom Djokovičom a Španielom Pablom Carreñom Bustom znovu ukázal horkokrvnú povahu srbského tenistu. Počas frustrujúceho zápasu, v ktorom zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu, ťahal za kratší koniec, rozbil jednu raketu o tyčku na sieti, druhú pre zmenu odhodil do hľadiska.

Tieto zábery rýchlosťou blesku obleteli internet, pričom nenechali chladným ani španielskeho tenisového fenoména Rafaela Nadala, ktorý na olympiáde pre zranenie neštartoval. „Vidieť Novaka takto sa správať, nie je najlepší obraz o jeho osobnosti. Patrí k najlepším tenistom v histórii, takže je veľmi divné, že niekto tak úspešný ako on reaguje práve týmto spôsobom. Je dôležité sa tomu vyhnúť, hlavne keď ste vzorom pre mnoho detí,“ povedal na rovinu Rafael Nadal, ktorý sa počas kariéry k niečomu takému nikdy neuchýlil.

Prioritou však naďalej zostávajú športové výkony, pričom Nadal, Djokovič a Federer majú v súčasnosti na svojom konte rovnaký počet grandslamov. A všetci traja by o rekordnú 21. trofej mali zabojovať na blížiacom sa US Open, ktorý štartuje už 30. augusta. „Novak získal tento rok už tri grandslamy a s určitosťou môže vyhrať aj štvrtý. V New Yorku však budem chcieť triumfovať aj ja s Rogerom,“ dodal Rafael Nadal.