Odkedy Atlanta Thrashers vstúpila v roku 1999 do NHL, nikdy nedosiahla väčší úspech, ako bol postup do play-off v roku 2007. To bol zároveň aj rok, kedy Boris Valábik prvýkrát okúsil atmosféru najlepšej ligy sveta, v ktorej však vinou viacerých zranení odohral iba 80 zápasov.

Slovenský obranca Boris Valábik (vpravo) odohral za Atlantu v NHL 80 zápasov.
Slovenský obranca Boris Valábik (vpravo) odohral za Atlantu v NHL 80 zápasov.
Zdroj: gettyimages

Zámorský web The Hockey Writers si nedávno spomenul na článok žurnalistu Declana Schroedera, ktorý poukázal na päť najväčších draftových omylov tejto organizácie.

A bol medzi nimi aj bývalý slovenský obranca. Vo svojom texte o ňom píše ako o hráčovi, ktorý budil na ľade rešpekt svojou výškou a ochotou postaviť sa komukoľvek v pästnom súboji a taktiež pripomína, že jeho idolom bol Zdeno Chára. „Na rozdiel od Cháru, ktorý odohral v NHL viac ako 1 500 zápasov a je stále užitočný aj v 43 rokoch, Valábik bol len vysoký. A to je všetko. Jeho hlavným problémom bol nedostatok obratnosti. V nájazdoch k bránke ho neustále obohrali rýchli útočníci, pripomínal masívny stĺp, okolo ktorého sa preháňali rýchle autá Ferrari,” napísal Schroeder.

Obranca Boris Valábik sa vďaka vzácnej fotografii, na ktorej je s Ovečkinom  a Malkinom, vrátil o 16 rokov naspäť.
Obranca Boris Valábik sa vďaka vzácnej fotografii, na ktorej je s Ovečkinom a Malkinom, vrátil o 16 rokov naspäť.
Zdroj: gettyimages