Desať gólov a 112 trestných minút! Čo viaci si hokejoví fanúšikovia môžu v play-off priať. Domáca Nitra sa vďaka vysokej výhre udržala v sérii, keď belasých zmietla v tretej tretine šiestimi gólmi. Pod Zoborom to však bola poriadna divočina aj bez gólov v obidvoch sieťach a od úvodného buly bolo na oboch stranách cítiť poriadnu nervozitu.

Rozhodcovia mali s vylúčeniami plné ruky práce a ako prví zhodili rukavice Martin Vitaloš s Petrom Kundrikom. Po nich nasledoval aj Tomáš Hrnka s Patrikom Maierom, pričom v oboch prípadoch ťahali za kratší koniec hráci Slovana. Domáci boli poriadne nabudení, k neúprosným strkaniciam dochádzalo neustále, hromadná mela sa strhla dokonca aj po druhej tretine, keď obranca Martin Bodák sekol gólmana Slovana Tylera Parksa. 

V tretej Nitra jasne dominovala a belasým zasadila smrtiaci úder šiestimi gólmi. „Museli sme pritvrdiť, už to muselo prísť. Ani oni nemajú neviem koľko síl. Takýmto štýlom hokeja ich dostaneme tam, kde boli dnes na konci,“ citoval domáceho útočníka Tomáš Hrnka portál mynitra.sme.sk. Piaty duel je na programe vo štvrtok o 18.00 v Bratislave a je zrejmé, že na ľade bude opäť poriadne horúco.