Desivé zábery z nárazu mladého hokejistu si pozrite TU

Hrozivo vyzerajúci moment, po ktorom stíhli striedačky oboch tímov, sa udial pár minút pred koncom zápasu, v ktorom B-tím Slovana vyhrával na ľade Levíc 4:0. "Všetci sme sa zľakli. Údajne chvíľu nevedel o sebe. Potom už aj hýbal nohami a bol pri vedomí. Tak snáď bude OK," povedal jeden z hráčov Modrých krídel Slovan. 

Sport24.sk sa skontaktovali so športovým riaditeľom Modrých krídel Miroslavom Lažom, ktorý bol práve s Lucom Krakovským na vyšetreniach v nemocnici. "Je stabilizovaný a vyzerá to tak, že nebude problém ani s krčnou chrbitcou. Čakáme na výsledky CT-čka a na vyjadrenie doktora. No komunikuje, je stabilizovaný a hýbe rukami aj nohami," uviedol Lažo. 

Zarážajúce na celej udalosti bola skutočnosť, že na štadióne nebola prítomná záchranná služba a museli si ju telefonicky zavolať. V takýchto prípadoch pritom o zdraví a nebodaj ešte väčšej tragédii rozhodujú sekundy. 

Predpisy však zo strany domáceho levického klubu porušené neboli. Podľa Súťažného poriadku Slovenského zväzu ľadového hokeja sa totiž v bode 3.12.3 píše, že oranizátor je v zápase 1. ligy seniorov povinný zabezpečiť minimálne jedného lekára prítomného na hráčskej lavici a odporúčaná je prítomnosť Rýchlej lekárskej pomoci alebo Rýchlej zdravotníckej pomoci. 

Pri takýto nebezpečných situáciách však mohol hokejista na slovíčko "odporúčaná" škaredo doplatiť.