Košičania sa do extraligových bojov vrhli ako poslední. Odštartovali ich prehrou vo Zvolene, ktorou nechtiac nadviazali na nie príliš úspešné výsledky z prípravného obdobia. Na prehru 3:5 sa im podarilo zabudnúť výrazne zlepšeným výkonom proti Miškovcu. Výsledok 4:1 niesol výrazný rukopis českého krídelníka: "Taký hetrik z ničoho. Bola to skôr tímová práca a k tým gólom som prišiel ako slepý k husliam. Je však skvelé, že sme vyhrali a dúfam, že nás to nakopne. Víťazstvo sme už veľmi potrebovali, lebo zatiaľ sme od začiatku prípravy vyhrali iba so Spišskou Novou Vsou. Vraveli sme si, že nesmieme dostať prvý gól a presne to sa stalo. Vo Zvolene nás trochu zrazili nevyužité vlastné šance, dnes sme sa chytili tým, že sme otočili skóre v prvej tretine," povedal český útočník.

Pre Klhůfka to bol prvý zápas v Steel aréne od 3. marca 2020. Po tomto dátume dostal od vedenia klubu zápasové voľno a onedlho bola sezóna 2019/2020 predčasne ukončená. Po individuálnej stránke nemal za sebou taký ročník ako v rokoch 2015-2017, keď pôsobil vo Zvolene. V lete skúsil preraziť do kádra nováčika českej extraligy z Českých Budějovíc, ale napokon zamieril späť do Košíc.

V úvodných dvoch ligových zápasoch naznačil, že prekonať 11 gólov z uplynulej sezóny bude otázka času. V prvom zápase strelil jeden gól, v druhom pridal tri. "Skvelé, že som si nastavil takú latku," poznamenal s mierne ironickým výrazom a doplnil: "Máme mladý tím a vidím v ňom veľa hráčov ktorí môžu dať cez 20 gólov. Dôležité je, aby sme vyhrávali a potom bude jedno kto dá góly."