Zápasy pod holým nebom sa na Slovensko vracajú po necelých štyroch rokoch. Naposledy sa Winter Classic uskutočnil v Bánskej Bystrici. Tentoraz sa budú konať na našom najväčšom futbalovom štadióne Tehelné pole od 13. do 15. januára 2023 rovno tri takéto zápasy. „Bude to bezpochyby veľký sviatok hokeja a verím tomu, že sa nám všetko podarí pripraviť. Chceme, aby sme ľuďom vrátili kúsok zimnej rozprávky a nostalgie z čias, keď ešte boli zimy tuhšie. Zároveň, už len to pomyslenie, že idete na futbalový štadión na hokej je veľmi zaujímavé. Treba už len dúfať, že nám vyjde aj počasie,“ povedal organizátor podujatia Marián Bezák.
 
Fanúšikov čakajú tri atraktívne zápasy, ktoré sa odohrajú každý deň o 18:30 hod. Podujatie začína v piatok 13. duelom českých tímov HC Oceláři Třinec a HC Kometa Brno. V sobotu je na programe stretnutie medzi Trenčínom a Zvolenom. V nedeľu podujatie vyvrcholí prestížnym derby zápasom medzi Slovanom Bratislava a Košicami. Tento duel bude zároveň akýmsi návratom k stému výročiu hokejového Slovana spred roka. „Takúto akciu sme našim priaznivcom a fanúšikom dlžní ešte z čias osláv 100-ročnice HC Slovan, ktoré prebehli v obmedzenom režime kvôli pandémii. Winter Clasic však nebudú len oslavou nášho klubu, ale oslavou slovenského a českého hokeja ako takého. Verím, že sa to prejaví aj v záujme ľudí o toto podujatie,“ zdôraznil odhodlanie majiteľ Slovana Rudolf Hrubý.
 

Zaujímavosťou je, že ľadová plocha na trávniku Národného futbalového štadióna bude už od štvrtka 12. januára vo vyhradených časoch k dispozícii aj pre školy a športové kluby.
„Počasie je v našich zemepisných šírkach nevyspytateľné aj v termíne konania tohto podujatia, preto musíme byť pripravení na všetky alternatívy. Chladenie ľadovej plochy dokáže zabezpečiť vhodné podmienky až do teploty plus 15 stupňov, naozaj problematický by mohol byť len výdatný dážď alebo teplý vietor,“ povedal Radovan Struhár, člen organizačného výboru KAUFLAND WINTER GAMES 2023.

Program zápasov

Piatok o 18:30 HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno

Sobota o 18:30 HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen

Nedeľu o 15:30 „OLD BOYS“ Slovan Bratislava – Sparta Praha.

Nedeľa o 18:30 HC Slovan Bratislava vs HC Košice