Ako to vyzerá na štadióne Slovana v týchto dňoch, si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Do hokejových duelov pod holým nebol zasiahnu v dňoch 13.-15. januára okrem hokejistov Slovana aj Košice, Trenčín, Zvolen, Kometa Brno a Třinec. „Myšlienku zorganizovať niečo také som nosil v hlave osem rokov. A hoci sa to medzitým podarilo usporiadať na banskobystrických Štiavničkách, kde si v roku 2019 zahrali proti sebe Zvolen s Banskou Bystricou, od mojej túžby doniesť niečo také aj do hlavného mesta ma to neodradilo,“ rozhovoril sa hlavný organizátor celého podujatia Marián Bezák, ktorému sa tak v týchto dňoch plní jeden z jeho veľkých snov.

S prácami na výstavbe klziska na futbalovom štadióne sa začalo už 27. decembra minulého roka. „Pod patronátom ich má profesionálna nemecká firma, ktorá organizovala už 25 duelov pod holým nebom. Tým pádom som v tomto smere absolútne pokojný, podľa slov ich šéfa ide všetko podľa plánu. Baviť sa o tom, čo to bude celé stáť, by bolo v tejto chvíli bezpredmetné. Je to živý organizmus a my robíme všetko pre to, aby sme mali na konci vyrovnaný rozpočet,“ pokračovala hokejová legenda belasých.

Ceny vstupeniek sa pohybujú v cenových reláciách od 15 do 40 eur a do štvrtka už bolo predaných dokopy 24-tisíc lístkov. „Som maximalista, a preto verím, že 20-tisícový štadión bude počas každého zápasu praskať vo švíkoch. Fanúšikov by okrem duelov Třinec – Kometa Brno, Trenčín – Zvolen a Slovan – Košice mohol na tribúny prilákať aj súboj legiend belasých a pražskej Sparty. Ambasádorom podujatia bude legendárny Václav Nedomanský,“ ozrejmil Marián Bezák s tým, že ani prípadné nepriaznivé počasie im neskríži plány. „Bude sa hrať za každých okolností. Som však presvedčený, že odvádzame dobrú prácu, pán Boh to vidí a náležite nás odmení.“

Ako to vyzerá na štadióne Slovana v týchto dňoch, si pozrite vo FOTOGALÉRII!