Ščerbak, ktorý bol naposledy hráčom českého Hradca Králové, v uplynulých dňoch podpísal zmluvu so Slovanom, avšak podľa stanoviska HC MV Transport Prešov má byť hráčom posledného celku tabuľky. Preto ak by nastúpil v lige za Slovan, Prešovčania to budú považovať za neoprávnený štart.

HC SLOVAN Bratislava je presvedčený, že pri realizácii medzinárodného transferu Nikitu Ščerbaka z českého klubu Mountfield Hradec Králové do Slovana Bratislava konal výhradne v súlade s príslušnými právnymi ustanoveniami a smernicami SZĽH, IIHF, ako aj v súlade s právnymi normami Slovenskej republiky, Ruskej federácie a Kanady," napísal klub na svojej oficiálnej stránke. "Klub pri podpise slovenskej verzie hráčskej zmluvy s hráčom Nikitom Ščerbakom a vybavovaní všetkých potrebných administratívnych krokov v súvislosti s udelením národných víz SR typu D zároveň splnil všetky ďalšie náležitosti, ktoré sú potrebné k štartu hráča v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži Tipos Extraliga," znie ďalej vo vyjadrení.

Hráč musel z českého celku odísť nakoľko mu klub nedokázal predĺžiť víza. Aktuálny líder Tipos extraligy s ním podľa vlastných slov uzavrel legitímnu zmluvu a splnil všetky náležitosti na jeho riadnu registráciu. Hráč, ktorý dlhodobo žije v kanadskom Montreale s klubom podpísal kontrakt do 30. apríla 2023 a následnou opciou. Celé vyjadrenie klubu nájdete na oficiálnom webe Slovana hcslovan.sk