Séria medzi nezmieriteľnými rivalmi musí tešiť každého a takisto aj vyrovnaný stav, ktorý tak sľubuje ešte poriadnu drámu. Legendárny útočník Vinco Lukáč verí, že dve výhry oceliarov v Steel Aréne nakopnú Košice ešte viac.

„Košice ma neprekvapili v ničom. Slovan sa trápil už s Prešovom. Myslel som si, že 50-bodový rozdiel v tabuľke sa ukáže na ľade viac (Slovan vyhral sériu s Prešovom 4:0 po výsledkoch 6:2, 2:1, 3:2 po predĺžení a 2:0 - pozn. red). Poviem to na rovinu - je škoda, že toto nie je finále, keďže história si pamätá skvelé súboje medzi týmito súpermi o titul. Veril som však, že Košice tieto dva zápasy doma zvládnu, keďže som videl, že Slovan sa s Prešovom celkom potrápil a podľa mňa nie je v ideálnej forme. Hoci Košice nevyhrali doma tak jasne ako Slovan, myslím si, že psychologicky sú teraz na koni,“ povedal Lukáč pre Šport24.sk.

Séria sa teraz znova presúva do hlavného mesta, kde si súperi zmerajú sily v piatok o 18.30. „Myslím si, že Slovan má lepší káder a je favoritom, ale vidíte, toto je play-off. Belasí hrajú teraz opäť doma, ale treba povedať, že Košice sa poučili z chýb z prvých dvoch zápasov a hrali doma veľmi dobre. Navyše Riečičký zachytal lepšie ako Košarišťan a aj vďaka tomu Košice doma uspeli,“ priblížil svoj pohľad Ľubomír Pokovič, ktorý značnú časť kariéry strávil v Slovane.

Košice v utorok rozhodli o výhre v samom závere vďaka kontroverznej presilovke, keď rozhodca v závere vylúčil Gachulinca za údajné hákovanie. Tréner Slovana Andrej Podkonický po zápase zúril. „Pán rozhodca by mal dostať za toto pokutu, lebo to bolo prifilmované a takých faulov je milión za celý zápas. V takomto dôležitom zápase sa to nemôže pískať,“ krútil hlavou. „Vyzeralo to trochu kontroverzne a možno tam nejaký dotyk aj bol, no tiež sa mi to nezdalo na odpískanie. Rozhodca však rozhodol, ako rozhodol a Košice to využili. Presilovku zahrali výborne,“ dodal Pokovič pre Šport24.sk na margo celej situácie.