Prípravný zápas z 2. septembra pred štartom najvyššej českej ligy po hororovom zranení Konráda zrušili. Slovenský brankár si zachoval duchaprítomnosť a aj vďaka pohotovej reakcii všetkých na okolo rýchlo putoval do nemocnice, kde ho už lekári dali dokopy. A podľa ich slov mal obrovské šťastie. „Keby som dostal zásah o centimeter nižšie, nemuselo ma bolieť vôbec nič, z čoho človeka mrazí. Nakoniec to teda dopadlo celkom dobre,“ povedal reprezentačný brankár pre hc-olomouc.cz.

Konrád opísal, ako na tom v súčasnosti je. „Mám prerezané nejaké svaly v krku. Ten najdôležitejší, teda zdvíhač hlavy, mi v nemocnici zošili. Ďalej mám naštiepený stavec a zasiahnuté nervy, takže sčasti necítim rameno. Na pohyb to ale našťastie nemá vplyv,“ povedal gólman, ktorý len pár hodín pred osudným zranením pomohol Slovákom v olympijskej kvalifikácii prebojovať sa na ZOH do Pekingu. 

Opora slovenskej reprezentácie sa s prognózami návratu do brány nezaoberá, 23. septembra ho čaká kontrola na neurológii a ORL. „Najskôr zrejme budem môcť dať dolu nákrčník, s lekármi sa dohodneme na nejakých rehabilitáciách a ľahších tréningoch. Dúfam, že sa vrátim čo najskôr,“ povedal Konrád pre klubový web. Ružovo to zatiaľ s jeho návratom nevidí ani tréner Zdeněk Moták. „Vôbec nevieme, kedy sa vráti. Myslím si, že nie je žiadna prognóza. Urobíme však všetko pre to, aby sa k hokeju vrátil čo najskôr a pomohol mužstvu,“ povedal pre isport.cz. Moták následne s úsmevom priznal, že Konrád sa doktorov pýtal, kedy sa asi vráti do bránky. „Povedali mu, že na to, že vám takmer odrezali hlavu, ste nejaký živý.“