"Bol to dlhý čas, čo národný tím naposledy odohral zápas. Snažili sme sa dať tím dokopy, je v ňom viacero nových hráčov, zostavu plánujeme v jednotlivých stretnutiach mixovať. Budeme chcieť hrať tvrdo, rýchlo a popritom sledovať, ako hráči dokážu preniesť na ľad niektoré naše myšlienky," uviedol počas pondelkového online callu s médiami tréner Ramsay.

Slováci odštartovali prvý oficiálny kemp už minulý týždeň vo štvrtok. K pôvodne nominovaným hráčom sa po víkende pridali aj traja reprezentanti do 20 rokov Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Samuel Kňažko, ktorých vedenie národného tímu dlhodobo sleduje a zaujali aj v prípravných dueloch SR 20 s rovesníkmi z Česka. Kňažko by mal nastúpiť v prvom súboji s Lotyšmi, Nemec so Slafkovským dostanú príležitosť v stredajšom druhom zápase.

"Budem sa najmä snažiť predviesť v čo najlepšom svetle a dať do toho všetko. Verím, že to bude pre mňa úspešný štart. Nemám čo stratiť, len získať. Je len na mne, ako zabojujem o miesto," povedal iba 17-ročný Slafkovský.

K mužstvu sa pripojil už aj obranca SaiPy Lappeenranta Mário Grman, ktorý chýbal na štvrtkovom zraze. "Ešte minulý týždeň v utorok sme s klubom hrali posledný súťažný zápas. Potreboval som po ňom nejaký čas na vybavenie vecí. Teraz som už pripravený zabojovať o miestenku na šampionát. Je veľká česť, že tu môžem byť, vždy sa rád pobijem o miesto v kádri. Na Lotyšsko sa pripravíme na sto percent, nastavíme si taktiku a budeme sa snažiť preniesť do našej hry systém, ktorý si určíme," povedal Grman.

Topolčiansky rodák v tejto sezóne fínskej Liigy nazbieral šesť bodov (1+5) v 53 stretnutiach. "Sezóna bola dlhá, konečne sa mi vyhýbali zranenia, takže som ju odohral celú. Po osobnej stránke to bolo hore-dolu, ako na húsenkovej dráhe," dodal 24-ročný zadák, ktorý zabojuje o svoje druhé MS.

Druhá časť článku s vjadrením trénera Ramsayho nájdete na ďalšej strane...