Ikonická šesťdesiat osmička prevzala malé pamätné hokejky, ktorými sa znevýhodnení hokejisti odrážajú a išiel do akcie. Nasadol do špeciálneho vozíka, ktorý pripomína sane a začal robiť prvé metre na ľade. Po chvíli však zistil, že to nie je nič jednoduché.  „Tak tento šport stopercentne robiť nebudem," smial sa od ucha k uchu legendárny český hokejista.

Na špeciálnom vozíku totiž ledva udržal rovnováhu a hádzalo ho to zo strany na stranu. Napriek tomu, že štart bol veľmi neistý, Jágr v sebe nezaprel obrovského bojovníka. Po pár minútach sa do toho dostal a so svojimi provizórnymi spoluhráčmi spravil okolo kladnianskeho štadióna niekoľko kolečiek.  

Až vtedy Jaromír Jágr pochopil, o aký náročný šport ide a parahokejistom vystrúhal veľkú poklonu. „Klobúk dole pred týmito športovci. Veď len udržať stabilitu a odrážať sa, je hrozne náročné. Mal som problém sa už len rozbehnúť. A keby som do toho mal ešte hrať hokej a s tou palicou i brzdiť? Fakt šialene náročné!“ nechal sa počuť pre Isport.cz.

Českí sledge hokejisti neváhali a azda najslávnejšieho hokejistu našich západných susedov všetkých čias zhodnotili. „Po pár tréningoch už by s nami korčuľoval úplne v pohode. Navyše Jarda je vzor pre každého športovca,“ zdôraznil reprezentačný brankár Michal Vápenka.