Inak, ako zákrok na kriminál sa to nedá nazvať. Anderssonov protihráč z tímu Avesty, ktorého meno švédske médiá z neznámeho dôvodu neuviedli ho udrel hokejkou tak surovo, že tvár mladého hokejistu sa behom niekoľkých sekúnd zmenila na nepoznanie. Po útoku mal hlavu plnú krvi a podliatin, vybité zuby a zlomeninu čeľuste. Zábery sú šokujúce a nie sú vhodné pre citlivé povahy a maloletých. „Asi to urobil preto, že som po ňom strekol vodu. Potom som cítil úder hokejkou do pier. Pripadalo mi, ako keby sa čeľusť tlačila do krku, v ústach som cítil zuby. Bol som v šoku, nevedel som, čo robiť. Potom prišla bolesť, akú som nikdy v živote nezažil,“ popisoval hrôzostrašný zážitok mladík Andersson, ktorý v stretnutí nastúpil za Hille/Åbyggeby.

Hrôze však nebol koniec ani bezprostredne po tomto šialenom zákroku. Počas toho, ako sa tím zraneného Anderssona snažil zohnať sanitku, zo striedačky Avesty sa ozvalo, že si talentovaný Švéd má nastúpiť rovno do pohrebného vozidla. Iba 19-ročný hráč mohol podľa vlastných slov po beštiálnom napadnutí jesť nasledujúcich niekoľko dní iba polievku a to len slamkou.

Ohavný čin hokejistu, ktorého meno švédsky web Afronbladet nezverejnil, bude mať evidentne ešte súdnu dohru. Prokurátorka Helena Falkerbyová sa totiž rozhodla vzniesť proti verejnosti neznámemu útočníkovi obvinenia z násilného napadnutia. „Čin by mal byť klasifikovaný ako násilné napadnutie, pretože podozrivý preukázal až výnimočnú surovosť a bezohľadnosť, keď udrel Kida Anderssona hokejkou do tváre,“ odhalila Falkerbyová.