"Ešte som sa nerozhodol. Práve sme skončili zápas. Budem mať otvorenú myseľ," reagoval Chára na pozápasovej tlačovej konferencii v Toronte na otázku o svojej budúcnosti. Zámorské médiá pripúšťajú, že slovenský obranca sa možno v čierno-zlatom drese Bruins predstavil poslednýkrát. V NHL odohral aktuálne najstarší muž profiligy 22 sezón, z toho 14 v Bostone. S Bruins si zahral trikrát vo finále Stanleyho pohára a v roku 2011 sa tešil zo zisku slávnej trofeje. Po sezóne sa stane neobmedzeným voľným hráčom.

Otázkam o budúcnosti slovenského beka sa nevyhol ani tréner Bruce Cassidy. "Nechcem špekulovať. Sú to rozhodnutia, ktoré musia spraviť hráč a manažment klubu. Za seba môžem povedať, že som vďačný za príležitosť trénovať Zee-ho. Bol pri mojich trénerských začiatkoch v NHL a veľmi mi pomohol. Myslím si, že celkovo pomohol viac on mne ako ja jemu," zložil Cassidy poklonu Chárovi.

Slová chvály na adresu slovenskej legendy vyslovil aj jeho dlhoročný spoluhráč Brad Marchand. "Je ikonou Bostonu. Uvidíme, ako to dopadne, ale v každom prípade mi bolo cťou s ním hrať v jednom tíme tak dlho. Je skvelý spoluhráč, kapitán a líder. Je jedným z najmotivovanejších ľudí, akých som kedy stretol. Bolo úžasné sledovať, ako sa pripravuje na zápasy, ako sa o seba stará a čo všetko hokeju obetuje. Patrí k najlepším obrancom aj celkovo hráčom v histórii NHL," povedal na tlačovej konferencii po zápase Marchand.

Chárovi sa počas podávania rúk po zápase s Tampou špeciálne venoval v priamom prenose aj komentátor NBC Mike "Doc" Emrick. "Je možné, že Zdena Cháru vidíme poslednýkrát v drese Bruins. Dúfam, že vám nebude prekážať, keď prejdem od hokeja k ľudskosti, pretože tento chlapík si to zaslúži. Počas svojho pôsobenia v Bostone pomáhal ľuďom, ktorí to potrebovali, často venoval jedlo a oblečenie na charitu podobne, ako to robia aj iní hráči. Dovolím si tvrdiť, že keby dnes večer prišiel k vám domov na večeru, tak by sa chcel rozprávať o vás, vašej rodine a nie o sebe. Je to dobrá duša a ľudia si ho preto vážia. Je galantný človek, ktorý počas svojho pôsobenia získal pre Boston Stanleyho pohár," nešetril Emrick chválou na adresu slovenského hokejistu.

Nech už Chárova budúcnosť dopadne akokoľvek, je isté, že za svoju kariéru si vyslúžil miestenku do Siene slávy NHL. V základnej časti odohral "Big Z" za New York Islanders, Ottawu Senators a Boston 1553 zápasov, spomedzi obrancov je v tejto štatistike na šiestom mieste histórie profiligy. S 202 gólmi mu patrí 22. miesto a s 656 bodmi je na 30. priečke. V play off odohral 195 zápasov a nazbieral 70 bodov (18+52). V roku 2009 získal najvyšší muž histórie NHL prestížnu Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu sezóny, v ďalších piatich prípadoch bol medzi finalistami na toto ocenenie.