Čajkovič prispel gólom a asistenciou k víťazstvu domácej Tampy Bay Lightning nad Nashvillom Predators 5:2 na turnaji nádejí Prospect Showcase. Dvadsaťročný krídelník uzavrel necelých sedem minút pred koncom skóre duelu.
      
Pospíšil sa podieľal jedným gólom na výhre Calgary Flames v prípravnom stretnutí s Edmontonom Oilers (4:3). Na konci prvej tretiny poslal svoj tím v presilovke do vedenia 3:1, keď zblízka dorazil do bránky strelu Dmitrija Zavgorodného.
      
Dvadsaťjedenročný útočník odohral prvý zápas po takmer pol roku. Minulú sezónu mu predčasne ukončili zdravotné problémy, keď k dlhšie plánovanej operácii ramena nečakane pribudlo aj marcové zranenie kolena. Po zraneniach sa dlhšie zotavoval, pred zápasom s Oilers trénoval naplno iba štyri týždne. "Bol som taký nadšený, že môžem konečne hrať. S radosťou som vykorčuľoval na ľad a užíval si na ňom každú jednu chvíľu. Ak mám byť úprimný, prvý tréning po dlhšom čase bol pre mňa riadne ťažký, no potom som sa do toho dostal a momentálne sa už cítim skvele," povedal Pospíšil pre Calgary Sun. Obaja rivali z provincie Alberta sa stretnú v príprave aj v noci na utorok.