"Ešte stále je v človeku tá prehra, ale bohužiaľ taký je šport a život. V hokeji môže vyhrať len jeden a túto sériu vyhrala Tampa. Aj my sme mali pekné momenty, ale nehrali sme tak dobre ako série predtým a prišli do toho nejaké zranenia, zmena koncepcie v päťke atď. Bojovali sme, ako sa dalo, ale bohužiaľ to nestačilo. Gratulujem chalanom z Tampy. Erikovi prajem, nech si to užije, lebo nikdy nevie, či to ešte niekedy príde. Boli sme dve víťazstvá od pohára, tak blízko a zároveň ďaleko, takže je stále ešte taká pochmúrnejšia nálada, ale život ide ďalej. Teraz ma čakajú lepšie veci, moja rodina, syn a manželka, to sú moje dva Stanley Cupy doma a teším sa na ne," povedal Sekera v rozhovore pre facebookový profil Hockey Slovakia.

Tridsaťštyriročný zadák "hviezd" priznal, že play off bola vyčerpávajúca po všetkých stránkach. V piatom finálovom súboji navyše utrpel po nastrelení pukom zranenie, vynechal jeden a pol tretiny a nebolo isté, či bude ďalej môcť hrať. Na šiesty zápas sa napokon dal dokopy a odohral vyše 12 minút, po prehre 0:2 sa však so spoluhráčmi iba prizeral oslavám súpera.

"Únavu bolo cítiť celú play off, nielen vo včerajšom zápase. Oni dali gól, dobre bránili a nám sa ťažko presadzovalo. Keď sme mali nejaké šance, tak ich brankár podržal a myslím si, že o tom bol celý zápas. Snažili sme sa, búšili sme, no oni vynikajúco bránili a blokovali. Musíme im dať kredit, proste hrali včera dobrý hokej. Čo sa týka môjho zranenia, nebolo to nič, čo by doktori nevedeli vyriešiť nejakými doplnkami či pomôckami. Je to play off o Stanleyho pohár a neviem, kedy sa to ešte bude opakovať. Tu sa ide cez mŕtvoly, či to bolí alebo nebolí. Človek tam chce byť, pomôcť mužstvu a veľa chalanov išlo cez prah bolesti do celej play off. Takže z moje strany to bolo v pohode."