FOTO oslavujúceho Černáka nájdete TU!

Radosť zo Stanleyho pohára bola tento rok iná ako v minulých sezónach, pretože aktuálny ročník NHL sa dohral za prísnych bezpečnostných opatrení v dôsledku pandémie koronavírusu. Najlepšia hokejová liga na svete sa dohrávala bez divákov v dvoch kanadských mestách - Toronte a Edmontone. Život hráčov  sa na niekoľko týždňov obmedzil len na cestu z hotela na štadión a naspäť. Najlepšie sa so situáciou popasovali hokejisti Tampy Bay aj s naším Erikom Černákom. 

Košický rodák sa stal len desiatym Slovákom, ktorý zdvihol nad hlavu Stanley Cup, pričom pre 23-ročného obrancu to bola iba druhá sezóna v NHL. Vlani sa Černák prebojoval do nabitého kádra bleskov a mnohých neprajníkov či pochybovačov okamžite presvedčil o tom, že si svoje miesto zaslúži. Dnes je už z neho stabilný člen tímu po boku takých hviezd, ako sú Nikita Kučerov, Steven Stamkos, Brayden Point či Andrej Vasilevskij. V play-off slovenský obranca odohral 25 duelov a pripísal si štyri asistencie. 

Najslávnejšiu hokejovú trofej zdvihol nad hlavu ako dvadsiaty hráč v poradí, pričom oslavy na ľade boli komornejšie bez zaplnených tribún a rodinných príslušníkov. Radosť hokejistov Tampy Bay však nebola o nič menšia a naplno to odpálili v šatni. „Tento tím má obrovské sebavedomie. Má výborný trénerský tím, ak dodržiavame stanovený herný systém, tak sme nezdolateľní. Máme výnimočný kolektív, ktorý tvrdo bojoval, aby dosiahol tento úspech. Som hrdý na hráčov. Teraz nás čakajú oslavy,“ povedal strelec prvého gólu stretnutia Brayden Point.