Sýkora odohral sezónu v mužskom tíme HK Nitra, zahral si vo finále Hlinka Gretzky Cupu, tešil sa z titulu na turnaji 1-A divízie MS hráčov do 18 rokov a absolvoval aj premiéru v seniorskej reprezentácii na MS vo Fínsku. Sezónu korunoval draft do NHL, v ktorom si ho v 2. kole vybral zo 63. miesta New York Rangers.

„Od príchodu z predošlého šampionátu sa mi zmenil hokejový život. V Nitre som dostal viac priestoru, následne sme postúpili na osemnástkových majstrovstvách, prišli MS vo Fínsku, draft a zmluva. Všetko zapadlo pekne do seba a stále sa cítim ako v rozprávke. Uvedomujem si však, že je to iba začiatok, taký prvý krok do sveta profesionálneho hokeja. Musím pokračovať v tvrdej práci,“ povedal Sýkora pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Sedemnásťročný odchovanec HK Nitra sa dostal do jedného z najväčších a najrušnejších miest na svete, čo spoznal na vlastnej koži. „Bolo to vidieť. Prejsť pár míľ autom trvalo 45 minút. Presuny boli náročné, ale bol to veľký zážitok. V New Yorku som bol prvýkrát v živote a chvíľu mi potrvá, kým sa tam zorientujem. Som však komunikatívny, angličtinu ovládam a tak sa toho nebojím. Podstatné je, aby som sa tam chytil po hokejovej stránke,“ uvedomuje si slovenský talent.

Hoci hráčom Rangers je len pár týždňov, pociťuje zvýšenú popularitu. Pomáha mu k tomu aj jeho povaha. "Ja som bol vždy taká priateľská a usmievavá povaha. Na každého sa smejem a o kamarátov som preto nemal núdzu. Teraz mi však pribudlo fanúšikov a nejakých som už stretol aj v New Yorku."

Sýkora si však nemyslí, že ho podpis zmluvy s Rangers zmení ako človeka. Chce zostať rovnaký človek, ako bol pred podpisom. „Ja si vážim každý úspech, ale chcem ostať sám sebou. Viem, že dostať sa do NHL bude veľmi náročné a snažím sa držať pri zemi. Či už zmluvu mám alebo nie, chcem ostať skromný a ku každému sa správať tak ako sa správa on ku mne.“

Tieto hodnoty mladému hokejistovi vštepoval aj jeho otec Roman už od detstva. "Viem, že je na mňa hrdý a ja som rodičom veľmi vďačný. Vždy mi zdôrazňovali, že prvoradá je škola a vštepovali mi správne charakterové vlastnosti. Môj úspech je teda hlavne ich vizitkou," dodal Adam Sýkora.