Chára odohral za Boston Bruins 14 sezón a väčšinu z nich ako kapitán tímu. Pokračovanie s medveďmi by mala byť logická vec. Veď v Bostone je hokejový poloboh. Lenže ani Chára a ani vedenie tímu sa do rokovaní príliš nehrnú. „Zvažuje všetky možnosti. S rozhodnutím sa neponáhľa,“ vyhlásil pre TSN Chárov agent Matt Kreator.

Na čas si dávajú aj v Bostone. „So Zdenom a jeho agentom sme v priebežnom kontakte. Momentálne čakáme, až začne ďalšie jednania, respektíve až nám oznámi predstavu o svojej budúcnosti. Potom sa môžeme posunúť,“ povedal generálny manažér Bruins Don Sweeney.

Boston tak nevyhlásil, že dvojmejtrového obráncu už nepotrebuje. V kuloároch sa šepká, že by priestor mali dostávať mladší hokejisti práve na úkor Slováka. „Nemám problémy s tým, že Chára potrebuje čas na to, aby si ujasnil, čo chce a ktorou cesto sa vydá,“ dodal Sweeney.

Chára je najstarším hráčom NHL a na konte má v 22 sezóna 1553 zápasov, za čo mu patrí 15. priečka v historických tabuľkách. Navyšovať tento míľnik by mohol v Bostone alebo niekde inde. Ale kde?