Slafkovského výkony na turnaji označili viacerí odborníci za priemerné. V dvoch dueloch zaznamenal len jeden bod za asistenciu, čím ani zďaleka nenaplnil veľké očakávania fanúšikov. Naopak, Mešár očakávania všetkých prekonal a svoje výborné výkony na krídle či na pozícii centra okorenil dvoma gólmi. „Je radosť sledovať, ako korčuľuje a na rovinu treba povedať, že zažil omnoho lepší turnaj ako jeho krajan,“ skonštatoval Marc Dumont z MTL Hockey Now.

Odchovanec popradského hokeja tak príjemne zamotal hlavy vedeniu Montrealu, ktoré sa stále nerozhodlo, či ho pošlú do profesionálnej AHL alebo juniorskej OHL. „Hral v strede útoku i na krídle a v oboch pozíciách mu to išlo dobre. Je to mätúce, ale je skvelé vidieť mladíka, ktorý je tak všestranný. Uvidíme, čo sa stane tento týždeň a potom v hlavnom kempe,“ povedal Jean-Francois Houle, tréner farmárskeho tímu Canadiens Lavalu Rocket, ktorý pôsobí v AHL.

Vynikajúce výkony 18-ročného mladíka neušli ani pozornosti jeho agenta Marcela Sakáča. „Filip patril k najlepším hráčom na turnaji, ak nebol vôbec najlepší,“ skonštatoval a jedným dychom pokračoval: „Jeho veľkou výhodou je, že už má za sebou dve sezóny medzi mužmi, ktoré odohral v drese extraligového Popradu. Mnohí sa totiž obávali, že v elitnej zámorskej spoločnosti to fyzicky nezvládne, no ako vidieť, opak je pravdou. Kde napokon začne a odohrá nasledujúcu sezónu, je stále otázne. Mali sme aj nejaké ponuky zo Švédska, no našou prioritou je stále zámorie. Myslím si, že v uplynulých dňoch všetkým dokázal, že na to má,“ povedal  na adresu rodáka zo Spišskej Belej Sakáč.

Podľa neho je za Mešárovou súčasnou formou tvrdá letná príprava. „Filip ju absolvoval pod vedením kondičného trénera Šimona Klimčíka, ktorý ma okrem iných pod palcom aj našu fenomenálnu lyžiarku Petra Vlhovú. Spoločnosť mu počas nej robil ďalší hráč, ktorého zastupujem a bol dvojkou tohtoročného draftu, Šimon Nemec,“ prezradil Marcel Sakáč.