Odchovanec popradského hokeja, ktorého Montreal začiatkom júla draftoval v prvom kole z 26. miesta, „neprežil“ druhé sito. Vedenie Canadiens spoločne s hlavným trénerom Martinom St. Louisom ho poslalo do farmárskeho tímu Laval Rocket, rovnako ako ďalších šesť hráčov. Aj tam však bude musieť Mešár absolvovať tréningový kemp, a tak ani štart v AHL nie je v jeho prípade istý. „Ak mám byť úprimný, tak sme takýto verdikt očakávali. Osobne si myslím, že v tejto súťaži bude hrať pravidelne a určite v jednom z prvých dvoch útokov. Filip má za sebou dve sezóny medzi mužmi v Poprade, AHL je seniorská súťaž, takže určite nepôjde o level nižšie. Zostane teda v zámorí a po ruke Montrealu, ktorý môže počas sezóny po ňom kedykoľvek siahnuť,“ vysvetlil Mešárov agent Marcel Sakáč.

V prípade Slafkovského slovenského parťáka z Montrealu sa však skloňovala aj juniorská súťaž Ontario Hockey League (OHL). Pred rokom si ho totiž v juniorskom drafte vybral klub Kitchener Rangers, ktorého dres obliekal v rokoch 2003 - 2006 aj bývalý obranca Boris Valábik. „Toto by nebola pre Filipa ideálna cesta. Ide totiž o juniorku a ako som už spomínal, má za sebou dve seniorské sezóny v Poprade. Myslím si, že AHL je preňho dobrá súťaž, a sme s tým spokojný,“ pokračoval Sakáč.

Rodák zo Spišskej Belej je so svojim agentom v pravidelnom kontakte, no po tom, čo ho Montreal poslal v utorok večer na farmu, ešte spolu nekomunikovali. „Chystám sa mu zavolať, ale v podstate nemáme nad čím váhať. O juniorskej súťaži a ani o ponukách zo Švédska, ktoré Filip má, sme neuvažovali, AHL berieme všetkými desiatimi,“ zdupľoval Marcel Sakáč.

Filip Mešár odohral v uplynulých dvoch sezónach za Poprad dokopy aj s play-off 94 zápasov, v ktorých nazbieral 38 bodov za 17 gólov a 21 asistencií.