Rodák z Kladna sa v profesionálnom hokeji pohybuje 30 rokov, a tak má čo porovnávať. Podľa jeho slov sú dnešní športovci príliš mäkkí. „Zažil som osemdesiate či deväťdesiate roky, no to, čo vidím dnes, je o niečom úplne inom. Akoby vás stále hladkali. Spoločnosť sa zmenila, všetci sú citliví a vzťahovační, na nikoho nemôžete pomaly ani zakričať. Akákoľvek nadávka sa hneď rieši,“ rozhovoril sa Jaromír Jágr.

Podľa 49-ročného útočníka, stále aktívne pôsobiaceho v extraligovom Kladne, ktorého je majiteľom, to bolo predtým, ako on sám začal s hokejom, ešte oveľa tvrdšie. „O tom absolútne nepochybujem. Ale ťažko to môžu súčasní hráči vnímať podobne, keď to nezažili. Áno, v ten moment to bolo aj pre mňa nepríjemné, ale bral som to ako prirodzené a normálne. Lenže to, čo bolo predtým normálne, sa v súčasnosti označuje za hroznú šikanu. My sme to mali tak, že niekto bol mazák, iný bažant,“ pokračovala hokejová legenda.

Druhý najproduktívnejší hráč v histórii NHL je presvedčený, že dnešná generácie je „slečinkovská“, čo na šport nemá vôbec dobrý vplyv. „Kedysi to bolo podstatne tvrdšie, no o to lepšie sme boli pripravení na krízové situácie. Nikdy som napríklad nezažil, aby hokejista NHL vynechal zápas kvôli chrípke. Ak ju má teraz nejaký hráč v Česku, desať dní ho neuvidíte,“ pousmial sa na záver Jaromír Jágr.

Rovnaký názor zastáva aj Tibor Višňovský, ktorý ako hráč roky obliekal dres Skalice a v súčasnosti je mládežnícky tréner. „Absolútne sa stotožňujem sa so slovami Jarda Jágra. Myslím si, že trafil klinček po hlavičke. Veľmi ma mrzí, že na niektoré veci z niekdajších tréningových procesov sa pozerá ako na nepotrebné alebo nežiadúce a pritom sa dajú implementovať do moderných funkčných tréningových jednotiek,“ povedal starší brat legendárneho slovenského hokejistu Ľubomíra Višňovského.