Ruský krídelník, ktorý v piatok oslávil 36. narodeniny, strelil v 16-tich sezónach 730 gólov a v historických tabuľkách mu patrí šieste miesto. Na vyrovnanie piateho Marcela Dionna stráca len jeden presný zásah, na dostihnutie štvrtého Bretta Hulla (741) mu chýba 11 gólov a na tretieho Jaromíra Jágra (766) potrebuje rozsvietiť červené svetlo 36-krát.

Cieľom ruského kanoniera je zaútočiť na celkový rekord Wayna Gretzkého, ktorý počas svojej výnimočnej kariéry strelil 894 gólov. Capitals odštartujú sezóny 2021/2022 domácim zápasom proti New Yorku Rangers 13. októbra. "Určite sa o to pokúsim, ale nechcem na to priveľmi myslieť. Do každého zápasu pôjdem naplno a pokúsim sa hrať najlepšie ako viem," povedal Ovečkin pre nhl.com.

Ovečkin vyjadril svoj úmysel zaútočiť na Gretzkého rekord už na konci júla, keď podpísal s Washingtonom nový päťročný kontrakt v hodnote 47,5 milióna dolárov. Aké má plány po skončení kontraktu, neprezradil, ale povedal, že nechce hrať hokej tak dlho ako Jágr, ktorý vo februári oslávil päťdesiatku a stále je aktívny hráč Kladna.

"Je to špeciálny muž, skutočná legenda. Keby zostal v NHL, tak by už bol určite na druhom mieste," povedal Ovečkin o českej legende. Jágr strelil v NHL o 36 gólov menej ako druhý Gordie Howe (801). Ovečkin potrebuje na dostihnutie Howea 72 gólov a na vyrovnanie Gretzkého rekordu 165, takže by musel dať v priemere 33 gólov na sezónu počas svojho päťročného kontraktu.

Článok pokračuje na druhej strane...