Vedenie klubu pred sezónou posilnilo káder, ktorý si vybojoval postup z nižšej súťaže a do tímu pribudlo aj viacero legionárov. "Chceme od nich, aby to boli naši nosní hráči, ktorí pomôžu skúsenosťami. Zároveň sa ešte obzeráme po strednom útočníkovi do prvej formácie, ktorý je zároveň aj dobrý strelec," prezradil tréner Miroslav Mosnár.

Jeho tím má za sebou desať prípravných zápasov. "V prvom rade sme chceli nájsť správnu skladbu mužstva, čo sa nám nie veľmi darilo. Mali sme veľa zranení a tak musíme byť trpezlivejší v hľadaní hráčskych väzieb v zápasoch. Myslím si však, že základné dvojičky už máme. Chceme ukázať charakter a hrať čo najvyššie. Dôležité bude hrať naplno v každom zápase. Už úvodné zápasy ukážu, v akom stave sme v porovnaní s ostatnými tímami a či je ešte potrebné posilnenie."

Mosnár doviedol Spišiakov k postupu do najvyššej súťaže a dôveru vedenia dostal aj v extraligovej sezóne. V najvyššej súťaži už viedol Nové Zámky a tak vie, čo jeho zverencov čaká. "Máme za sebou dosť veľkú obmenu kádra a preto je dôležité zohrať sa. Potrebujeme naskočiť na rýchlosť realizácie herných situácií. To sú naše najväčšie výzvy pre najbližšie obdobie. Aj z tohto dôvodu som veľmi rád, že sme hrali trebárs so Zvolenom. Ten zápas nám veľa ukázal a hráči pocítili rozdiely."

Článok pokračuje na druhej strane...