V cyperskej Larnake ich do vedenia už v 5. minúte poslal Dávid Ďuriš, za domácich o 20 minút neskôr vyrovnal Bassel Jradi. Dvojgólovým hrdinom slovenského klubu sa stal Ján Bernát, ktorý dal v nadstavenom čase prvého polčasu víťazný zásah a krátko po zmene strán premenil jedenástku.

Odveta sa odohrá o týždeň 29. júla o 18.45 h na štadióne MŠK. Postupujúci sa v 3. predkole stretne s úspešným z dvojzápasu Hajduk Split - Tobol Kostanaj.

ČO POVEDALI PO ZÁPASE?

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Teší ma, že chalani zahrali ako veľmi skúsené mužstvo. Povedali sme si, ako ideme hrať, a na ihrisku sme to aj reálne plnili. Vedeli sme o silných stránkach domácich a tie sa nám do veľkej miery podarilo eliminovať. Rovnako aj ich slabšie stránky sme dokonale využili. Myslím si, že dnes sme podali naozaj veľmi dobrý výkon. Boli sme pripravení presne na tie situácie, ktoré sa nám vyskytli, a aj sme ich využili. Navyše, boli tam ďalšie sľubné brejkové situácie, z ktorých sme mohli pridať aj ďalší gól. V dnešnom zápase plnili chalani úlohy najlepšie, ako sa len dalo. Treba uznať veľkú individuálnu silu domácich, každý jeden hráč bol výborný, predovšetkým v útoku. Dnes sa však ukázalo, že zvíťazili trochu aj taktika a duša našich hráčov. Celý duel sme odjazdili, ukázali sme kvalitu na lopte. Možno to bol aj jeden z najlepších výkonov, aké sme pod mojím vedením predviedli. Verím, že máme dostatočnú kvalitu, nemôžeme podceniť odvetu, stále je to len prvý polčas. Máme to dobre rozohrané, ale kým je lopta v hre, stať sa môže všeličo. Urobíme však pre to, aby sa odveta hrala, tak ako chceme my."
      
Ján Bernát, autor dvoch gólov Žiliny: "Je to pre nás výborný výsledok, ale my sme si pred zápasom verili, že dokážeme vyhrať. Vedeli sme, že Apollon má kvalitu, no poznali sme aj ich slabé stránky, ktoré sme dnes dokázali aj využiť. Sme z toho veľmi šťastní. Pomohlo nám to isté, čo v prvom stretnutí proti Dile Gori - efektivita. Všetko sú to kvalitní súperi a v takýchto zápasoch rozhodujú detaily, ktoré sme zvládli a využili sme šance. To je najdôležitejšie. Pri druhom góle som mal šťastie, že sa lopta ku mne odrazila po Bensonovej strele. Snažil som sa to trafiť okolo brankára a našťastie to vyšlo. Myslím si, že som hral dobrý duel, veril som si, že penaltu premením, tak som si ju zobral. Som veľmi rád, že som pomohol chalanom a celému tímu k víťazstvu. Celkovo to bol naozaj ťažký súboj, Apollon ukázal aj svoju kvalitu, takže sme siahli na dno našich síl a bojovali sme za Žilinu ako jeden muž. V odvete musíme ísť od nuly, pretože vieme, ako to vyzeralo v Gruzínsku."