Ako viceprezident klubu potvrdzuje Nedvěd svojim autogramom všetky prestupy. Tak tomu bolo napríklad aj v roku 2018, keď z Realu Madrid prichádzal do Juventusu hviezdny Cristiano Ronaldo. „Niekomu to môže pripadať ako bláznivý nápad, ale my sme v pozícii, že musíme priviesť hráčov, ktorí sú lepší ako tí v základnej zostave,“ nechal sa vtedy počuť vicemajster Európy z roku 1996.

Lenže práve kvôli prestupom za posledné tri roky si naňho, klubového prezidenta Andreu Agnelliho a ďalších štyroch manažérov posvietila polícia. Taliansky veľkoklub mal údajne čachrovať s hodnotou futbalistov, aby si vylepšil kapitál, a tým pádom zvýšil hodnotu svojich akcií. A to je, samozrejme, nelegálne. Ilustračným príklad je vlaňajšia výmena Miralema Pjaniča za Artura Mela z Barcelony. Obaja pôvodne prichádzali do svojich nových pôsobisk s hodnotou 30 miliónov eur, lenže Juventus ich pri výmene úmyselne nacenil na dvojnásobok, čím sa klubu fiktívne zdvihol kapitál o desiatky miliónov. A to podľa polície robili Turínčania opakovane.

Futbalová verejnosť sa domnieva, že česká legenda v tom lieta nevinne, pretože zo svojej pozície riešil výhradne iba športové aspekty prestupu. Na to sa však zákony nepýtajú, podstatné je, že pod zmanipulovanými faktúrami Nedvědov podpis figuruje. Aj preto sa špekuluje, že Juventus nastrčil držiteľa Zlatej lopty za rok 2003, ktorý nemá ekonomické vzdelanie, ako bieleho koňa. Tieto úvahy ešte viac podnietila podnikateľská minulosť dlhoročného českého reprezentanta. Opakovane totiž dokázal, že finančná stránka nepatrí medzi jeho prednosti a zopárkrát sa škaredo popálil. V roku 2007 prišiel zhruba o milión eur pri investícii do istej drevárskej spoločnosti a prednedávnom „utopil“ takmer dva milióny eur vo firme hokejistu Milana Hejduka.

Samotný Nedvěd súčasnú kauzu tak čierno vôbec nevidí. „Máme nejaké problémy. Ako každý rok. Občas ste hore a potom sa niečo pokazí, inokedy ste zasa v kríze a príde niečo pozitívne. V kancelárii Juventusu som celkovo už jedenásť rokov, počas ktorým som sa stretol s rôznymi problémami, no zakaždým sme ich vyriešili,“ skonštatoval pre taliansky portál dazn.com Pavel Nedvěd, ktorý sa neobáva toho, že by Juventus spadol kvôli tejto afére do nižšej súťaže a už vôbec nie basy.