Minulý týždeň prebehli v kanceláriach Juventusu v Turíne a Milána policajné razie, počas ktorých boli zadržané faktúry a účtovné závierky. Vyšetrovanie úradov sa má týkať 42 prestupov vrátane Cristiana Ronalda, Joaa Cancela či Arthura Mela v rokoch 2019 až 2021. Vedenie Juventusu malo nadhodnotiť prestupové ceny hráčov na svojich účtoch a kľúčový muži "starej dámy" ako Andrea Agnelli, Pavel Nedvěd či Fabio Paratici spolupracujú na vyšetrovaní.

Ak sa preukáže previnenie zo strany klubu, talianska asociácia pre práva spotrebiteľov CODACONS počíta s tým, že Juventus bude automaticky preradený do Serie B. Klub tiež získal v sezóne 2019/2020 majstrovský titul, o ktorý by pravdepodobne tiež prišiel. "Obvinenia sú veľmi vážne a vrhajú zlé svetlo na posledné sezóny najvyššej súťaže. V posledných rokoch tu bola jasná dominancia Juventusu, ktorá skončila v minulom roku," povedal pre Football Italia prezident CODACONS Marco Donzelli. 

Ak by podľa neho získal Juventus nelegitímne výhodu nad konkurenciou vďaka operáciam tohto typu, potom by súťaž bola neregulárna a futbalová federácia ako aj úrad pre trhovú súťaž by museli zaciahnuť a sankcionovať. V Juventuse sa tak môže zopakovať situácia z roku 2006, keď bol preradený do Serie B v súvislosti so škandálom ovplyvňovania zápasov Calciopoli. Boli tiež zbavený titulov sa sezónu 2004/2005. Samotné vedenie Juventusu vydalo stanovisko - verí, že postupovalo v súlade so zákonmi a predpismi.