Hostia sa na Camp Nou ujali vedenia už v 2. minúte zásluhou Domingosa Duarteho. Domáci sa dlho snažili o vyrovnanie, priniesla im ho až zmena taktiky. Tréner Ronald Koeman poslal štvrťhodinu pred koncom na hrot čistokrvného stredného obrancu Gerarda Piqueho namiesto Yusufa Demira. Barcelona ovládla dianie na trávniku, do šestnástky súpera vyslali jej hráči až 54 centrov. Ujal sa jediný z nich s gólovou bodkou hlavičkujúceho Arauja.

"Trochu sme zmenili náš obvyklý herný štýl. Namiesto posúvania lopty v strede ihriska sme sa snažili hrať cez krídelné priestory. Pokúšali sme sa presadiť po centrovaných loptách, mali sme veľkú prevahu. Škoda, že vyrovnávajúci gól neprišiel skôr. Som presvedčený, že by sme ešte stihli pridať druhý a zápas doviedli do víťazného konca," povedal kouč Barcelony, ktorého fanúšikovia za zmenu herného štýlu podrobili kritike.

"Keby sa lepšie pozreli na našu súpisku, tak by zistili, že s týmto hráčskym materiálom nemôžeme hrať tiki-taka. Navyše stred ihriska bol prehustený, nemali sme priestor na kombináciu. Musel som reagovať," hájil svoje rozhodnutie Koeman.

Barcelona figuruje s ôsmimi bodmi na 7. mieste tabuľky. Granada ešte v novom ročníku najvyššej španielskej súťaže nevyhrala, po cennej remíze v Barcelone jej s tromi bodmi patrí 17. priečka tesne nad pásmom zostupu.