Madrid síce vypadol v Španielskom pohári, ale naďalej môže byť majster krajiny a aj víťaz Ligy majstrov. V Domácej súťaži má rovnako bafov ako Atlético, ktoré má zápas k dobru. V Champions League sa postaví Chelsea. Po vyradení Liverpoolu sa mu podarilo zvíťaziť nad Barcelonou a hráčom došli sily.

„Biely balet“ čaká za dvanásť dní štyri zápasy. „Hráči za dostali k limitom svojho tela, Sú to predsa ľudia majú bolesti. Neviem, ako dohráme sezónu, ale budeme potrebovať všetkých, pretože sme na hranici na hranici možností. Je pe nás ťažké dohrávať zápasy,“ vyhlásil Zidane po triumfe nad Barcelonou.

Rozpredali náhradníkov a nikto neprišiel

Real si o únavu mužstva koledoval už v lete, keď sa snažil zarobiť na hráčoch, aby vykryl straty zo vstupného a mal na platy. Garetha Balea poslal na hosťovanie do Tottenhamu a dáva mu len časť peňazí z platu. James Rodriguez odišiel do Evertonu bez toho, aby mali za neho náhradu. Krídelníci Sergio Regilon a Ashraf Hakimi prestúpili za 70 miliónov eur. V zime to pokračovalo. Útočník Luka Jovič sa vrátil do Eintrachtu Frankfurt a Martin Odegaard zas na hosťovanie do Arsenalu Londýn. Naopak do klubu neprišiel niekto. Real Madrid prvýkrát za posledných 40 rokov pred sezónou nepriviedol do klubu ani jedného nového hráča. Real sa spolieha na útočníka Karima Benzemu, ktorý v 37 zápasoch v sezóne dal 27 gólov. Jeho potenciálny náhradníci Vinicius ci Marco Asensio majú len po šesť gólov. V strede poľa Zidane stavia na trojicu Toni Kroos, Luka Modrič a Casemiro, ale dokopy majú už 95 rokov a záver nabitej sezóny je pre nich poriadne náročný.

Podľa španielskych médií sú hráči taký unavený, že do tréningového centra chodia len za rehabilitáciou a masážami. Nezvládli by totiž plnohodnotný tréning. Modrič vo veku 34 rokov odohral v tejto sezóne za klub a reprezentáciu 50 zápasov. Vinicius zas za klub 40 zápasov. Kroos 39 zápasov za klub a ďalšia štyri zá národný tím. Asensio nastúpil na ihrisko 38 krát a Casemiro o zápas viac.

Lavička nedostáva priestor

Napriek tomu sa Zidane stále spolieha na tých istých hráčov a príležitosť futbalistom už aj tak z úzkej lavičky príliš nedáva. Eder Militao odohral 12 zápasov, Marcelo 13, Alvaro Odriosola 8  a Isco síce až 24, ale len 900 minút dokopy. Rodrigo nastúpil na 25 zápasom, ale spolu len na 930 minút.

Únava hráčov môže byť vodou na plyn Chelsea Londýn a v domácej súťaži aj Atléticu Madrid či Barcelona. Oni môžu všetku energiu venovať honbe za titulom. Florentino Perez a tak fanúšikom nebude ospravedlňovať len za myšlienku Superligy, ale aj za predsezónny výpredaj hráčov, ktorý by mohol stáť Real veľké trofeje.