Prezídium  Únie ligových klubov (ÚLK) skontumovalo nedohratý zápas 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava výsledkom 0:3.

 Verdikt odznel na brífingu po stredajšom mimoriadnom rokovaní riadiaceho orgánu Fortuna ligy, po ktorom sa Slovan odpútal od svojho rivala na čele tabuľky na rozdiel troch bodov. Trnava pyká za nezvládnutú organizáciu nedeľňajšieho šlágra, ktorý musel hlavný rozhodca Filip Glova po vniknutí fanúšikov oboch tímov na hraciu plochu po necelej štvrťhodine ukončiť.

Ďalšie tresty súvisiace s organizačným zlyhaním má v rukách Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu, ktorá má zajtra zasadnutie. "Rešpektujeme rozhodnutie Prezídia Únie ligových klubov, ktoré bolo prijaté na jeho mimoriadnom zasadnutí. Zároveň však chcem zdôrazniť, že by sme rešpektovali akýkoľvek verdikt, ktorý by Prezídium prijalo,“ reagoval na verdikt ÚLK generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

Rozhodnutie nepotešilo zástupcov Spartaka Trnava, ktorí sa viackrát vyjadrili, že veria v opakovanie zápasu. „Nesúhlasíme so športovým trestom od ÚLK, ktorým je kontumácia zápasu v prospech Slovana Bratislava. Rozhodnutie považujeme za zbytočne unáhlené pokiaľ stále prebieha vyšetrovanie udalostí a vynárajú sa stále nové skutočnosti,“ uviedol v stanovisku Spartak. K ďalším podrobnostiam sa klub plánuje vyjadriť až po skončení vyšetrovania.