POZRITE SI ŠOKUJÚCE ZÁBERY Z BITKY CHULIGÁNOV TRNAVY A SLOVANA

Prebiehala približne 15. minúta zápasu a na hracej ploche sa odrazu začali diať škandalózne skutočnosti. Na trávnik vybehlo niekoľko desiatok chuligánov oboch klubov, ktorí zvádzali tvrdé pästné súboje priamo pred zrakmi futbalistov a realizačných tímov. Príslušníci SBS služby, ktorá mala na starosti bezpečnosť na štadióne sa len nemohúcne prizerala. Hráči oboch mužstiev zo strachu o svoje zdravie utekali do útrob City Arény.

Chuligáni sa na hracej ploche tĺkli niekoľko minút. Výsledkom toho boli rozbité hlavy, tržné rany a dokonca dvaja z nich boli na pár okamihov v bezvedomí. Šokujúce vyčíňanie ukončil až príchod policajných ťažkoodencov. „Musím jednoducho povedať, že jednoznačne ide o obrovské a absolútne zlyhanie organizátorov. Išlo o zlé vyhodnotenie rizika zápasu. Na štadióne bolo veľmi málo členov bezpečnostnej služby. Štadión nebol pokrytý celý. Pred sektorom hostí to bolo podľa mňa v poriadku, avšak pred domácimi ultras nebol takmer nikto. To je pri takomto rizikovom zápase nemysliteľné. Domáci fanúšikovia si voľne pobehovali po trávniku a nikto im v tom nebránil,“ rozhorčoval sa bezpečnostný manažér Slovenského futbalového zväzu Peter France.

Incident, ktorý sa udial počas nedeľného derby zápasu začal, keď sa na strechu štadióna Antona Malatinského dostalo niekoľko fanúšikov domácich. Bolo to  priamo nad sektorom priaznivcov „belasých“. Zo strechy následne vyvesili posmešný transparent a navyše, na fanúšikov hostí začali hádzať dýmovnice a údajne aj kamene. Podľa našich informácií išlo o poľských priaznivcov, ktorí sympatizujú práve so Spartakom Trnava. Údajne si prenajali apartmán v hotely, ktorý je súčasť štadióna. Práve z neho sa mali dostať na strechu. Ich vyčíňanie bol spúšťačom nepokojov a mal zásadný vplyv na vniknutie Slovanistov na hraciu plochu. „Evidentne nebola zabezpečená ani strecha, na ktorú sa domáci fanúšikovia dostali. Neviem síce, odkiaľ sa tam dostali, ale pravdepodobne cez mreže, ktoré neboli zamknuté. To sa tiež nemôže stať. Musia byť zamknuté a musí to byť kontrolované,“ pokračoval France.