V spomínanom zápase technicky obstrelil v 59. minúte stretnutia Samuel Šefčík brankára Senice Vojtěcha Vorela a lopta sa od brvna odrazila na zem a potom do ľavej tyče a späť do ihriska. Asistent rozhodcu Tomáš Somoláni avizoval hlavnému Mahrefkovi, že to bol gól a on ho uznal.

Seničania sa automaticky dožadovali spravodlivosti a trvali na tom, že gól neplatí. Niekoľko minút protestovali a nepomohlo ani modlikanie. Dusno bolo aj po zápase, keď rozhodcovia boli pod paľbou nespokojných hostí a vypočuli si viacero vulgarizmov.

Ostré slová arbitrom smeroval aj spomínaný brankár Vorel, ktorý si od zlosti a zúfalstva počas protestov po góle kľakol na kolená. „Ja už neviem, čo na to povedať, videli sme to na videu. Samozrejme, na jednej strane sme neodohrali dobrý zápas, prvý polčas nebol od nás dobrý, ale keď vás zlomí táto situácia a rozhodca sa vám vysmieva do ksichtu, je to smutné,“ povedal Vorel v pozápasovom rozhovore pre RTVS.

O regulárnosti gólu pochybuje aj šéf Komisie rozhodcov SFZ Marián Ružbarský. „Mal som možnosť vidieť celú situáciu zo záznamu a môžem povedať, že lopta za bránkovou čiarou nebola. Jednoznačne! Jasné, že sa tým budeme zaoberať na komisii,“ povedal pre Šport24.sk Ružbarský s tým, že o záveroch vopred špekulovať nebude.