Slovan Bratislava sa tak dočkal prvého víťazstva v skupinovej fáze súťaže a v tabuľke má 4 body. Naďalej v nej ostáva na 3. mieste, nakoľko PAOK Solún nečakane vyhral na ihrisku Kodane 2:1. Okrem bodov si bratislavský klub za triumf zarobil aj odmenu 500-tisíc eur.

Slovan sa v úvode poriadne pustil do súpera, už v prvej minúte ohrozil hosťujúceho brankára Samuel Mráz. Hráči Lincolnu pohrozili z rýchlych protiútokov, po ktorých sa do tutoviek dostali Carralero a Britto – v prvom prípade zasiahol gólman Chovan, v druhom súper minul bránu. Najväčšiu šancu prvého dejstva si však vypracoval Slovan. Zmrhal sa ocitol zoči-voči gólmanovi Coleingovi, no trafil iba ľavu źrď a z následnej dorážky Čavrič minul.

FOTO z prvého víťazstva Slovana v skupinovej fáze TU!

Vstup do druhého polčasu vyšiel domácim nad očakávanie. Po 50 sekundách sa Slovan ujal vedenia zásluhou Andreho Greena, ktorý využil perfektnú prihrávku od obrancu Medvedeva. Následne z hráčov „belasých“ akoby opadla nervozita a predvádzali pekný ofenzívny futbal. Napriek zlepšenej hre sa domáci dočkali poisťovacieho gólu v záverečnej desaťminútovke. Po priamom kope Medvedeva sa lopta dostala k osamotenému Hentymu a ten sa z piatich metrov nemýlil. Slovan tak po trápení v prvom polčase zaslúžene zvíťazil.

TABUĽKA F-skupiny
1. PAOK Solún    3             2             1             0             5:2         7
2. FC Kodaň        3             2             0             1             7:4         6
3. ŠK Slovan        3             1             1             1             4:4         4
4. Lincoln            3             0             0             3             1:7         0