Za tím HK Levice v druhej najvyššej súťaži stihol 37-ročný Samir Saliji v tejto sezóne odohrať 20 duelov, v ktorých zaznamenal 12 bodov. No život vrcholového športovca mu zmenila zdravotná prehliadka v športovom centre. Tú nariadil po príchode do klubu tréner Dušan Gregor. "Chcel, aby sme všetci absolvovali kontrolu u športového lekára. Do toho prišlo to, čo sa stalo Borisovi Sádeckému," uviedol pre hockeyslovakia Saliji. 

Koncom novembra tak absolvoval kompletnú prehliadku vrátane fyzických testov v Banskej Bystrici. Patril medzi najlepšie pripravených hráčov a všetko sa zdalo byť v poriadku. No až do chvíľe, keď sa doktorovi niečo nepozdávalo na EKG. Ďalšie vyšetrenia odhalili spomalenú odozvu srdca. "Päť dní som mal monitorovací holter. Zistilo sa, že ľavá srdcová komora nie je v poriadku a o niekoľko milisekúnd je oneskorená reakcia srdca," vysvetlil Saliji s tým, že lekári mu ďalej nemohli odporučiť vrcholový šport. 

Aj keď sa fyzicky cítil na ďalšie 3-4 roky v profesionálnom hokeji, zo dňa na deň z neho musel odísť. Problémy so srdcom by ho v bežnom živote nemali limitovať. "Potrebujem si dorobiť nejaké vyšetrenia, ale liečba, ktorú mi chcel doktor nasadiť, zatiaľ nie je potrebná. Nebudem brať ani lieky na srdce. Akurát sa nemôžem príliš športovo prepínať."

Saliji aj vďaka vlastnej skúsenosti apeluje na všetkých športovcov, aby nezanedbávali pravidelné lekárske prehliadky. Práve to môže hokejistovi síce ukončiť kariéru ale čo je dôležitejšie, zachrániť život. "Naozaj som asi desať rokov nebol na poriadnej kontrole. Nič nenasvedčovalo tomu, že by som mal nejaké ťažkosti. A už vôbec nie niečo so srdcom. A špeciálne v tejto dobe," dodal Saliji s tým, že veľa ľudí prešlo koronaírusom a nik nevie, čo to spôsobí s telom.